Життя з батьками: плюси і мінуси

Без категорії | 18:00, 11.10.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Після галасливого весільного торжества, криків «Гірко!» Та побажань щасливого сімейного життя молоді відправляються в спільне життєву подорож, де їх чекають спільні радощі і біди. Чи зможуть вони впоратися з усіма тягар, живучи в батьківському домі? ТопГород розповість, чи можливе життя з батьками.
 
Часто буває так, що, відгулявши весілля, молодята не можуть дозволити собі «звити» окреме сімейне гніздечко і йдуть на територію батьків. Спільне життя з батьками, як правило, істотно змінює життєвий устой одного з пари. Той, у чиїх батьків оселилися молоді, практично не помітить змін, однак для його половинки спільне проживання з новими членами родини може виявитися справжнім випробуванням.
 
Виходячи з численних прикладів, можна зробити висновок, що життя з батьками не завжди виявляється безхмарним. Любовний човен молодої сім'ї часто розбивається про спільний побут під батьківської стріхою. Найдивовижніше, що навіть хороші і теплі стосунки молодих з батьками з часом перетворюються на, м'яко кажучи, неласкаві. Спробуємо розібратися в позитивних і негативних сторонах життя в батьківському домі.
 
Плюси спільного життя з батьками
 
Батьки, які прожили багато років у мирі, злагоді та любові, можуть виявитися для новоспеченої сім'ї гарним прикладом того, як потрібно будувати спільне життя, щоб прожити її довго і щасливо.
 
Живучи разом з батьками, молодята можуть не купувати нову побутову техніку, меблі, платити повну суму за квартиру і комунальні послуги. Така економія грошей допоможе молодим накопичити необхідну суму, наприклад, на відпустку, покупку або знімання окремого житла.
 
Спільне проживання з батьками допоможе сімейній парі вирішити безліч побутових проблем. Свекруха, наприклад, може допомогти невістці по господарству, а також по догляду за дітьми. До того ж, у будь-який момент можна буде піти по своїх справах, не замислюючись, хто посидить з дитиною.
 
Якщо пара буде жити разом із батьками, вона буде відчувати їх підтримку і турботу, адже друга половинка їх сина або дочки автоматично стає їх другою дитиною.
 
Мінуси спільного життя з батьками
 
Тепер розглянемо негативні сторони життя в батьківському домі, які можуть випливати з позитивних моментів.
 
Розподіл грошових розтрат деколи стає проблемою як для старшого, так і для молодшого покоління. Часто батьки заганяють дітей у фінансову залежність, починаються докори. Молодята зі свого боку поступово можуть стати утриманцями, так і не зумівши навчитися планувати свій сімейний бюджет.
 
Конфлікти між батьками можуть послужити негативним прикладом для тільки що зародилася сім'ї.
 
Молода сім'я повинна навчитися приймати рішення самостійно, а надмірна опіка батьків породжує інфантилізм. Батьки втручаються в життя молодят, пояснюючи це любов'ю та бажанням допомогти, однак, як показує практика, ні до чого хорошого це не призводить.
 
Буває так, що батьки не усвідомлюють, що їхні діти вже дорослі і в них своя сім'я, тому в наказовій формі дають їм вказівки. Навряд чи це може сподобатися молодим. Часті конфлікти, несумісність характерів, невміння поступатися – все це породжує складності в спілкуванні поколінь. У підсумку псуються як відносини з батьками, так і відносини між молодими чоловіками.
 
ТопГород розповів, чи можливе життя з батьками і які її плюси і мінуси. Як би не склалися ваші обставини, не забувайте, що спільне життя вимагає мудрості й терпіння, а життя з батьками – подвійно. Пам'ятайте, що перш за все ви повинні бути вдячні батькам за те, що вони прийняли вас у свій будинок. Цінуйте їх, поважайте і навчитеся поступатися.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments