“Зелений” коридор на Сумщині – роз’яснення + ВІДЕО

Війна, ВАЖЛИВО! | 10:42, 8.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні перша колона мирних мешканців, серед яких жінки, діти та люди похилого віку, вирушить з міста Суми до Полтави. Детально про процес евакуації, правила проїзду повідомив голова Суської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький

Сьогодні має запрацювати гуманітарний коридор для міста Суми. Цей факт офіційно погоджено Міністерством оборони РФ у листі до Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Маршрут для евакуації людей: Суми − Голубівка − Лохвиця− Лубни − Полтава. Жодні інші маршрути не погоджувалися, – зазначив Дмитро Живицький.

Ми вже маємо інформацію про те, що російська сторона запланувала зрив роботи гуманітарних коридорів, готуються маніпуляції з маршрутом, щоб змусити людей поїхати іншим шляхом, непогодженим та небезпечним.

Закликаємо російську сторону не вдаватися до маніпулятивних дій і виконати обіцянку, яка зафіксована документально.

Йдеться про евакуацію людей з міста Суми до міста Полтава цивільних мешканців, у тому числі іноземних студентів. Зокрема, громадян Республіки Індія та Китайської Народної Республіки.

Також йдеться про доставку гуманітарним коридором до м. Суми відповідних гуманітарних вантажів. Зокрема, продуктів харчування та вкрай необхідних ліків.

Українська сторона повністю готова забезпечити увесь шлях за погодженим маршрутом. Ми проінформували про нашу готовність як Червоний Хрест, так і російську сторону.

Домовлено про початок режиму тиші за маршрутом о 9.00 за Київським часом. Ми оголошуємо про початок режиму тиші.
Часові рамки гуманітарного коридору − з 9.00 до 21.00.
По всьому маршруту мають бути прибрані будь-які перепони для руху відповідних колон, як з людьми, що виїжджають з Сум, так і з гуманітарними вантажами, які доставляються у Суми.

Колона з гуманітарними вантажами рухатиметься до м. Суми за маршрутом Лохвиця − Андріяшівка − Ромни − Недригайлів − Суми.

Реальне припинення вогню для маршруту за даним коридором стане основою для оповіщення населення про можливість евакуації.

Домовлено, що о 10.00 ранку перша колона має розпочати рух з м. Суми. Також у слід за колоною рухатиметься цивільне населення на власному автотранспорті.

Так само ми надсилали російській стороні та Червоному Хресту розроблені маршрути для гуманітарних коридорів − Волноваха − Запоріжжя, Маріуполь − Запоріжжя, Київ та Київська область − у напрямку західної України, Харків та Харківська область − у напрямку західної України.

Закликаємо Росію невідкладно погодити вказані маршрути, про що повідомити Міжнародний Комітет Червоного Хреста і забезпечити сталий режим припинення вогню за цими маршрутами.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: