Зарядний пристрій для автомобільного акумулятора: обираємо правильно

Суспільство | 14:00, 30.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Акумулятор — одна з найважливіших деталей кожного транспортного засобу. Але частіше за все на нього звертають увагу лише в тому випадку, якщо він розряджається. Уникнути таких проблем і правильно зарядити автомобільну батарею допоможе якісний зарядний пристрій. Про основні критерії вибору цього обладнання поговоримо далі.

Види зарядних пристроїв для АКБ

Від правильності вибору зарядного пристрою залежить не лише швидкість заряджання батареї, а й її термін експлуатації. Кожен автомобіліст, який планує придбати зарядний пристрій для акумуляторів, перш за все повинен з’ясувати, який саме вид обладнання йому потрібен. Сьогодні на ринку можна знайти зарядні пристрої двох типів:

  1. З можливістю регулювання струму — пристрої, що користуються найбільшою популярністю серед автомобілістів. Найчастіше такі прилади обирають водії, які турбуються про довговічність свого акумулятору.
  2. Автоматичні (інтелектуальні) — таке обладнання не потребує додаткового контролю. Достатньо підключити пристрій до акумулятора, а електроніка сама визначить рівень зарядженості батареї, сама відкоригує параметри заряду і сама вимкнеться, коли це буде необхідно.

Увага! Якщо вам часто доводиться заряджати дуже розряджену батарею, краще вибрати пристрій з автоматичним регулюванням струму — інтелектуальні зарядні пристрої з таким завданням не впораються.

Додаткові функції зарядних пристроїв

Багато моделей зарядних пристроїв оснащуються додатковими функціями, які відкривають перед автомобілістами значно більше можливостей обслуговування акумулятора. Серед найбільш корисних опцій слід відзначити:

  • Регулювання струму — наявність такої функції дозволяє використовувати прилад для заряджання батарей різної ємності та ступеню розрядки.
  • Режим десульфації — допомагає реанімувати акумулятор, який надто довго перебував у розрядженому стані.
  • Режим запрограмованого заряду — найчастіше ця функція використовується для відновлення роботи старих та проблемних батарей.
  • Можливість зарядки батарей типу GEL, AGM та кальцієвих акумуляторів — ця функція робить зарядний пристрій універсальним, адже він може заряджати навіть преміальні сучасні батареї.
  • Декілька рівнів напруги (6, 12, 24 В) — такі пристрої можна використовувати не лише для заряджання автомобільних акумуляторів, а й для менш потужних акумуляторів мотоциклів, дитячих машинок, фонарів тощо.

Обов’язково звертайте увагу на якість обладнання. Надійні та безпечні моделі, представлені на сайті allo.ua, виготовляються з якісного матеріалу, мають зручну ручку для переноски приладу, а також оснащуються загальним вимикачем та амперметром.

Обираючи зарядний пристрій для акумулятора авто пам’ятайте, що це не та покупка, на якій варто заощаджувати. Дешевий прилад може нести загрозу як для користувача, так і для приміщення, в якому він використовується.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: