З сьогоднішнього дня заборонено вилов риби

Закон, Природа | 14:42, 1.04.2020
 Поділитися

Поділитися в

З 1 квітня на Конотопщині у всіх рибогосподарських водоймах починається весняно-літня заборона вилову риби. В період нересту дозволено лише любительське та спортивне рибальство з берега. За використання заборонених знарядь вилову передбачені штрафи.

В нерестовий період дозволено лише любительське і спортивне рибальство з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом, на спеціально визначених ділянках водойм.

Забороняється лов водних біоресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання). Також, заборонено застосування промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, лов способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм, – йдеться у Правилах любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.99.

За використання заборонених знарядь лову передбачена відповідальність згідно частини 4 статті 85 КУпАП. За порушення правил громадяни мають сплатити штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Залежно від заподіяних збитків (а саме – нанесення істотної шкоди), може наступити кримінальна відповідальність за статтею 249 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Згідно цієї статті передбачене покарання у вигляді штрафу від 1 700 до 3 400 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби передбачає штраф від 3 400 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років.

Також передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 85 – 1 КУпАП за виготовлення, збут, зберігання та рекламу заборонених знарядь. В залежності від виду правопорушення передбачений штраф на фізичних осіб до 1 700 грн з конфіскацією цих знарядь, на посадових осіб рекламодавця або розповсюджувача реклами до 4 250 грн.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: