З квітня у Конотопі поновлять скасовані зупинки потягів

Суспільство | 16:30, 22.03.2017
 Поділитися

Поділитися в

Остаточну крапку в питанні відновлення повноцінних зупинок чотирьох потягів, а саме: Одеса-Москва, Хмельницький – Москва, Жмеринка-Москва та Київ – Москва (№№ 5/6, 23/24, 55/56, 79/90) було поставлено вчора, 21 березня,  під час спільного засідання у транспортному комітеті Верховної Ради України. Довести дану справу до логічного кінця вдалося народному депутату України Ігорю Молотку. А відтак за круглим столом зібралися: парламентар Ігор Молоток, начальник департаменту пасажирських перевезень і сервісу ПАТ “Укрзалізниця” Ігор Романків, депутати Конотопської міської ради Тетяна Сизон та Віталій Бібик, представник митного поста «Конотоп» Олександр Король. Очолив спільне засідання голова комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич.

IMG_0297[1]

IMG_0315[1]

Нагадаємо, зупинку потягів по станції «Конотоп» Укрзалізниця відмінила півроку тому – у жовтні 2016-го. Це призвело до масового невдоволення мешканців нашого та сусідніх з Конотопом міст, які подорожували даними напрямками. Тоді залізничники пояснювали скасування посадки-висадки пасажирів по Конотопу вимушеним заходом, пов’язаним з боротьбою із контрабандою. На сьогоднішній день ПАТ визнає, що дані методи не дали бажаного результату. Якщо до кінця 2016 року кількість випадків контрабанди нібито суттєво зменшилась, то з початку 2017 року їх, навпаки, стало більше. І справа тут зовсім не в зупинці.

«На жаль нами були виявлені факти загрузки контрабанди і під час технічної зупинки, – розповідає Ігор Романків. – Ми відзняли матеріал, як під час технічної зупинки до потягу під’їжджав трактор уже після того, як його перевірили митники, і з нього до вагонів завантажували м’ясо. Наразі прийняте рішення про звільнення начальника вокзалу та частини інших чиновників, які були до цього причетні, але поки що всі вони вже другий місяць ховаються на лікарняних. На жаль, частина людей має на цьому бізнес. Проте,  це наша проблема і все це не повинно позбавляти жителів міста можливості пересуватися даними потягами».

У ході численних внутрішніх перевірок «Укрзалізниця» виявила ряд недобросовісних працівників саме своїх структурних підрозділів, з якими зараз намагається розірвати контракти. Зокрема, зі слів Ігоря Романківа, аналіз ситуації показав, що продаж квитків на дані поїзди був практично нульовий. Тобто люди купували квитки по вунтрішньоукраїнському тарифу  від Одеси, скажімо, до Конотопа, а далі до Москви їхали за готівку, домовляючись безпосередньо з залізничниками. «Ми виявляли такі факти зловживання службовим становищем в тому числі і з боку касирів, – розповідає Романків. – Дізнаючись першими про можливу перевірку в потязі, вони виносили пасажирам за домовленістю квитки. На сьогодні ми їх звільнили і понабирали нових».

Власне до Конотопа, як міста «Укрзалізниця» ставиться досить виважено. Тут у підприємства знаходиться дев’ять виробничих підрозділів, де працюють близько 5 000 конотопців, а це  фактично 7% міського населення.

Через Конотоп щоденно курсує 41 пасажирський потяг в одному напрямку і 20 в іншому. По Україні знайдеться не так багато міст з таким численним рухом потягів. Крім того, через станцію Конотоп проходить 19 приміських поїздів.

Свою думку з даного питання висловили і депутати Конотопської міської ради. Зокрема, Тетяна Сизон, зазначила, що скасування зупинок носить не лише економічний, а й соціальний характер. Вона нагадала про те, що під час масових мітингів у Конотопі більшість депутатського корпусу закликала до конструктивного діалогу у вирішенні цього питання, виходячи з того, що залізниця формує бюджет нашого міста. «Рушійною силою у вирішенні даного питання, з одного боку,  була громада нашого міста, а з іншого – народний депутат Ігор Молоток. – каже Тетяна Сизон. – Своєю незгодою з рішенням «Укрзалізниці» громада допомогала Ігорю Федоровичу лобіювати це питання на найвищому рівні. І, отримуючи відписки на всі свої депутатські звернення, він не зупинився і без зайвого популізму продовжував вирішувати це питання».

Депутат міської ради, а також почесний залізничник Віталій Бібик зауважив також, що відтоді, як «Укрзалізниця» відмінила потяги по станції Конотоп, на території нашого міста дислокувалася чергова військова частина і питання комунікації із військовим командуванням, яке знаходиться в Чернігові, для військових дуже важливе. Він також пообіцяв, що в разі позитивного вирішення питання, конотопські депутати будуть по один бік барикади з Укрзалізницею.

Наразі залізниця запровадила на зупинках відео фіксацію, з допомогою якої можна буде відслідкувати факти загрузки контрабанди до потягів. Запровадили й іменні квитки, які не дадуть можливості пасажирам безконтрольно перетинати кордон і слідувати далі тієї станції, до якої взятий квиток.

У ході перемовин учасники круглого столу прийняли ряд конструктивних рішень. І одним із найголовніших поміж них стало те, що начальник департаменту пасажирських перевезень Ігор Романків пообіцяв, що на найближчому засіданні правління підприємства буде прийняте рішення про відновлення зупинок по станції «Конотоп» уже з квітня – до пасхальних свят.

Коментуючи дану зустріч з Укрзалізницею Тетяна Сизон зазначила: «Як помічник Ігоря Федоровича, я знаю його кропітку працю з даного питання, знаю й про те, яким був настрій громади після відміни зупинок. Рада, що даним рішенням нам вдасться зняти соціальну напругу в нашому місті – це дуже важливо. Тож маємо надію, що вже на пасхальні свята конотопці матимуть змогу сісти на поновлені потяги та відвідати своїх рідних чи запросити їх у гості до себе».

IMG_0322[1]

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: