Яндекс.Діск

Без категорії | 17:47, 11.10.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Зовсім недавно компанія Яндекс запустила новий безкоштовний сервіс для розміщення файлів, який називається Яндекс.Діск. Варто відзначити, що в травні цього року реєстрація нових користувачів на сервісі була доступна тільки за запрошеннями, однак сьогодні така можливість з'явилася абсолютно у всіх охочих.
Насамперед потрібно відзначити можливості нового сервісу. З його допомогою можна зберігати файли необмежену кількість часу, крім того, передача даних відбувається за спеціальним зашифрованого з'єднанню. Абсолютно всі файли перевіряються антивірусом. Також буде здійснюватися синхронізація даних між різними пристроями одного користувача.
 
Ще сервіс Яндекс.Діск оснащений вбудованим flash-плеєром для відтворення аудіофайлів. Управління файлами може проводитися тільки користувачами таких сервісів, як Яндекс.Пошта і Яндекс.Народ. Крім того, можна здійснювати пошук отриманих і відправлених поштових вкладень. Окремо потрібно підкреслити можливість управління даними за допомогою додатків, які використовують протокол WebDAV, через API.
 
Яндекс.Діск працює на таких платформах, як Windows і Mac OS X. Існує також мобільна версія сервісу, що працює на iOS і Android, завантажити яку можна через App Store і Google Play.
 
За замовчуванням дисковий простір доступно тільки в розмірі 3 Гб, однак його можна розширювати до 20 Гб, запрошуючи друзів.
 
Відразу ж після реєстрації поштової скриньки можна відправити заявку на використання диска. Як правило, підтвердження приходить в той же день. Далі знадобиться встановити програму-клієнт. В операційній системі Windows ярлик для цього додатка буде знаходитись у папці «Мій комп'ютер», що досить зручно, і є можливість дуже легко і швидко добиратися до необхідних файлів без задіяння системного трея.
 
В якості антивіруса використовується Dr.Web, що істотно знижує вірогідність «зараження» при використанні публічних посилань для скачування файлів.
 
Що ж стосується негативних сторін сервісу Яндекс.Діск, то він програє за первісним об'єму дискового простору таких сервісів, як SkyDrive, Google Drive і Sugar Sync. Також варто відзначити, що Яндекс.Діск не працює на платформах Windows Mobile, Symbian і BlackBerry. Крім того, максимальний розмір завантажуваного файлу складає 3 Гб. Тим не менш Яндекс.Діск багато в чому виграє у популярного сервісу Dropbox.
 
Окремо потрібно поговорити про використаний протоколі WebDAV. Призначений він для виконання різних файлових операцій на віддалених серверах, крім того, з його допомогою можна проводити блокування та підтримку версій файлів. Також цей протокол дозволяє здійснювати підтримку так званих метаданих (властивостей) різних об'єктів. Створений WebDAV в першу чергу для заміни таких протоколів, як FTP і SBM, що володіють невеликим спектром можливостей. Крім сервісу Яндекс.Діск, цим протоколом ще користується компанія Apple для підтримки своєї служби файлового хостингу iDisk.
 
Наостанок варто розповісти про перспективи нового сервісу. Розробники планують додати можливість інтеграції Яндекс.Фотки, Яндекс.Відео і Яндекс.Музика. Також заплановано впровадити функцію створення спільних папок для декількох користувачів і додати можливість переглядати медіаконтект і офісні документи.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: