Які параметри екрана смартфона впливають на якість зображення?

Реклама | 11:48, 4.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Виробники мобільних пристроїв змагаються один з одним у вдосконаленні своєї продукції. В даний час кожна прем’єра нової моделі смартфона є медійною подією, і шанувальники того чи іншого бренду поспішають зробити замовлення на моделі, які ще навіть не надійшли у продаж.

Крім вбудованого функціоналу користувачів цікавлять також можливості екрану. Виробники, зрозуміло, повідомляють про діагональ і розширення дисплею. Хоча це і важлива інформація, вона все ж таки не визначає якість зображення. Щоб розібратися повною мірою слід звернути увагу на тип матриці, який виробник використовував у конкретній моделі, та дізнатися про переваги та недоліки того чи іншого рішення. Компанія Xiaomi, наприклад, оснащує свою продукцію такими дисплеями https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/xiaomi.

Типи екранів у смартфонах

Кожен екран смартфона виконаний за певною технологією. Бюджетні та середньобюджетні моделі найчастіше оснащуються екранами IPS LCD, тобто рідкокристалічними екранами. OLED-матриці використовуються в дорожчих пристроях, включаючи дуже популярні в даний час дисплеї від компанії Samsung AMOLED і Super AMOLED, доступні за посиланням https://www.aks.ua/catalog/displei-ekrany/brand/samsung.

Екрани AMOLED в основному характеризуються глибоким чорним кольором, кращими кутами огляду та яскравішими кольорами, ніж IPS матриці. Технологія AMOLED означає, що кожен піксель індивідуально підсвічується.

Іншими популярними типами екранів є Retina та Super Retina. Ці дисплеї використовувалися у смартфонах Apple до 8 серії включно. Варто знати, що Retina характеризуються набагато яскравішими кольорами, ніж стандартні IPS LCD, що однозначно позначається на якості зображення.

Екран та вибір смартфона на практиці

Якщо ми подивимося на ринок мобільних пристроїв, то знайдемо моделі з просунутими дисплеями. Справжнім бестселером є Samsung S10+ з 6,4-дюймовим екраном Dynamic AMOLED. Його відрізняє дуже хороша передача кольору, ідеальна контрастність і унікальні кути огляду. Екран характеризується високою роздільною здатністю 3040 x 1440 пікселів. Він також дуже яскравий і чіткий як при використанні в темному приміщенні, так і на вулиці під прямим сонячним промінням.

При меншому бюджеті варто звернути увагу на дешевші пропозиції Samsung Galaxy S10e або Samsung A50 із 6,4-дюймовим екраном Super AMOLED. Роздільна здатність дисплея менша і становить 2340 x 1080 пікселів, але приємно дивують кути огляду і дуже хороша передача кольору.

Якщо ви знаєте точні параметри екрана смартфона, але все ще не впевнені, чи буде модель вдалим вибором, варто відвідати будь-який салон мобільного зв’язку і вже на власні очі оцінити якість зображення обраного пристрою. Це дуже добрий спосіб вибрати телефон, який буде відповідати вашим смакам.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: