Як встановити пароль на папку

Без категорії | 17:42, 11.10.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Якщо вашим комп'ютером крім вас користується хтось ще, може виникнути необхідність якимось чином обмежити доступ до якогось каталогу з важливими документами. У цій статті ми розповімо, як встановити пароль на папку і таким чином не допустити сторонніх до інформації.

 
Перш за все опишемо найбільш простий спосіб установки пароля на папку. Для цього знадобиться мати власний обліковий запис в операційній системі, крім того, необхідно, щоб на диску, де розміщена важлива папка, була встановлена ​​файлова система NTFS.
 
Потрібно на вибраній папці викликати контекстне меню, натиснувши на праву кнопку миші. У ньому слід вибрати пункт «Властивості», де в діалоговому вікні натиснути на вкладку «Доступ». Тепер слід поставити галочку біля пункту «Скасувати спільний доступ до папки». Далі знадобиться підтвердити запит про бажання встановити пароль, потім ввести його і зберегти зміни.
 
Однак існує більш надійний спосіб встановити пароль на папку, точніше на архів, в якому буде знаходитися необхідний каталог. Як правило, на більшості комп'ютерів з операційною системою Windows встановлений архіватор WinRar, тому на потрібній папці викликаємо контекстне меню (права кнопка миші), в якому вибираємо пункт «Додати до архіву». З'явиться діалогове вікно архіватора, де у вкладці «Додатково» необхідно вибрати пункт меню «Встановити пароль». Після введення пароля і його підтвердження створюється файл-архів з необхідною папкою, відкрити який можна тільки після введення пароля. Зрозуміло, саму папку після архівації слід видалити.
 
Також варто поговорити про окремих програмах, які дозволяють встановити пароль на папку. Одним з таких додатків є Hide Folders. У ньому є можливість роботи в декількох режимах: установка пароля, приховування папки, а також змішаний режим. Останній передбачає як приховування, так і захист папки паролем. Крім того, програма Hide Folders прекрасно працює у всіх популярних файлових системах, що є її позитивною якістю. Також потрібно відзначити, що даний додаток поширюється абсолютно безкоштовно.
 
Користуватися програмою дуже просто. Після її відкриття слід натиснути на кнопку «Додати», яка знаходиться зверху під головним меню. З'явиться діалогове вікно «Додавання об'єкта», де визначаємо шлях до необхідної папці. Після вибору каталогу потрібно відзначити опцію «Приховувати» і нажити кнопку «ОК». Тепер необхідно в списку об'єктів знайти вказану папку і переконатися, що на інтерфейсі програми «натиснута» кнопка «Включити». Це говорить про те, що захист активована.
 
Для того щоб встановити пароль на папку, необхідно вибрати її в списку об'єктів, які використовуються в даний момент програмою, потім увійти в меню «Сервис», де вибрати пункт «Визначити пароль». З'явиться діалогове вікно, де слід ввести пароль. Крім того, тут є можливість введення так званої підказки на той випадок, якщо ви випадково забудете пароль, проте цей пункт виконувати зовсім необов'язково.
 
Щоб у програмі Hide Folders зняти захист певних папок, їх необхідно вибрати в списку об'єктів та натиснути на кнопку «Вимкнути», яка знаходиться у верхній частині інтерфейсу додатку, біля кнопки «Включити».
 
Також існують і інші програми, за допомогою яких можна встановлювати паролі на папки, але більшість з них є платними, тому ми зупинили увагу на безкоштовному варіанті додатку.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: