Як розраховується оплата за доставку газу, як передати показання лічильника і сплатити за послугу онлайн – коментарі експерта + ВІДЕО

Споживач | 16:11, 4.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

В Сумській ОДА в режимі онлайн начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Сумигаз» Анастасія Шимаріна відповіла на поширені запитання щодо оплати за доставку газу.

Представниця АТ «Сумигаз» роз’яснила, що плата за доставку газу для кожного споживача в 2021 році залежить від обсягів його споживання в газовому році з 01 жовтня 2019 по 30 вересня 2020. На основі цих даних газорозподільна компанія планує свої дії, щоби забезпечити й підтримувати замовлену потужність в системі на наступний газовий рік. Тому навіть коли газом не користуються, оператори ГРМ тримають його в системі під певним тиском, щоби він був доступний клієнту будь-якої миті.

Для споживачів, що на користуються газом, у березні 2020 року запроваджено мінімальний платіж за доставку газу, – відзначила начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Сумигаз». – Він розрахований державним регулятором – Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. З початку 2021 року аналогічний платіж запроваджено для тих, хто використовував газ мінімально.

Наприклад, якщо клієнт користується тільки газовою плитою і спожив за минулий газовий рік 15 куб. м газу, його замовлена потужність встановлена Регулятором на рівні 39 куб. м на рік. Тобто, впродовж року він має сплатити замовлену потужність 39 куб. м газу. Так само для клієнтів газорозподільних компаній, які користуються газовою плитою та колонкою, для них мінімальна замовлена потужність – 126 куб. м газу. Хто використовує ще й газовий котел для опалення – має мінімальний платіж виходячи з річної норми споживання газу в 314 куб. м.

Як наголосила Анастасія Шимаріна під час онлайн зустрічі зі споживачами газу, така тарифна модель – це не українські особливості, це європейська практика. Кожен клієнт платить не за поточний розподілений обсяг споживання, а за користування потужністю. Плата за доставку газу спрямовується на роботи з підтримання тиску в мережі.

Оплата послуг доставки здійснюється рівними частинами впродовж року. Наприклад, за попередні 12 місяців газового року, з 01 жовтня 2019 по 30 вересня 2020, ви спожили 1200 кубічних метрів природного газу, то у календарному 2021 році щомісяця сплачуватимете вартість доставки 100 кубічних метрів. Особливо зручним це є для клієнтів, які мають автономне опалення.

Багато споживачів роблять один платіж за доставку на рік – сплачують замовлену потужність за рік. Таким чином вони економлять час та сплату комісії банку, – повідомила представниця АТ «Сумигаз». – Сплатити за доставку, передати показання та контролювати свій рахунок, особливо в умовах карантину, допомагають онлайн сервіси 104.

В особистому кабінеті 104.ua реєстрація доступна за номером телефону або е-mail, клієнти можуть додавати до 25 рахунків до свого акаунту, сплачувати за послуги в один клік, управляти особовими рахунками в різних газових компаніях незалежно від їх місця розташування.

Нагадуємо, що споживачам газу необхідно щомісяця з 1 по 5 число фіксувати показання свого лічильника газу і передавати їх газорозподільній компанії. Є можливість без проблем передати свої показання у зручний спосіб онлайн:

передати показання за допомогою чат-боту 7104ua у Viber або Telegram. За допомогою цих сервісів ви можете передати показання, сфотографувавши лічильник.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: