Як правильно вибрати ДБЖ для котла опалення: важливі поради та критерії

Суспільство | 16:08, 11.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

ДБЖ для котла — це джерела безперебійного живлення, які забезпечують коректне функціонування опалювальних агрегатів під час перебоїв в електропостачанні, а також тривалу автономну роботу за тимчасового зникнення живлення. Ці пристрої в заміському будинку є невіддільною частиною опалювальної системи, адже непередбачене вимкнення електрики не тільки приносить дискомфорт мешканцям, а й може стати причиною серйозних поломок дорогого опалювального обладнання.

Купити ДБЖ для котла в Україні можна в магазині «220 Вольт». У каталозі представлений величезний вибір пристроїв для різних котельних агрегатів за найбільш прийнятними цінами.

Важливі характеристики ДБЖ для котлів

Постійні перебої в енергопостачанні можуть призвести до виходу з ладу окремих вузлів котла, що веде до зупинки роботи всього обладнання. За подачі зниженої напруги можуть перегрітися робочі обмотки. У випадках, коли наявна напруга вище допустимого середнього значення, може сплавитися ізоляція в системі запуску або ж статися коротке замикання. Щоб запобігти небажаним наслідкам через збої з електрикою, досить використовувати ДБЖ з певними характеристиками, яке зможе впоратися з навантаженням.

До основних характеристик можна віднести:

  • чисту синусоїду на виході;
  • наскрізну нейтраль у режимі роботи від батарей;
  • номінальну потужність, яка повинна витримувати пускові режими обладнання;
  • найбільший зарядний струм — не менше 6А.

Джерело безперебійного живлення для котла: правила вибору

Кращим варіантом буде використання ДБЖ типу «online». Дорожнеча такого джерела окупається «чистою» вихідною синусоїдою напруги без відсутності «сходинок» у сигналі, що продовжує експлуатацію обладнання. Установлено, що термін роботи приєднаних акумуляторів прямо залежить від частоти підключення ДБЖ замість постійної мережі. Для підбору відповідного пристрою з оптимальними характеристиками потрібно:

  • Вивчити технічні характеристики газового котла. Звернути увагу на пускові струми: у момент початку роботи електроприлади, які характеризуються інерційними властивостями, дають навантаження в рази більше, ніж у подальшому процесі роботи. Якщо на ДБЖ подається навантаження, яке серйозно перевищує номінальне (що і забезпечують пускові струми), то джерело вимикається або згорає без технічного обслуговування.
  • Безперебійник з внутрішніми батареями має невеликий час автономії, що для котлів не підходить. Оптимальним рішенням стане ДБЖ із зовнішнім акумулятором достатньої місткості для роботи опалювальних предметів в кілька годин. За експлуатації ДБЖ з навантаженням менше ніж 100% час автономної роботи збільшується.
  • Облік потужності циркуляційних насосів. Завдяки наявності пускових струмів їхню потужність під час запуску необхідно множити у 2–3 рази (залежно від моделі та параметрів, прописаних у техпаспорті).

Робоча потужність багатьох котлів перебуває в діапазоні 50–500 Вт, що в пропорції відповідає 70–600 ВА. З цієї причини хороший ДБЖ для котла повинен бути розрахований мінімум на 1000 ВА.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: