Як нагріти воду на дачі: 5 популярних способів

Споживач | 11:17, 2.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Навіть приїжджаючи на дачу тільки в сезон, хочеться, щоб там були всі необхідні умови для проживання. Наприклад, після вдалої роботи на дачній ділянці або активного проведення часу потрібно помитись та відпочити. Тому одним з важливих чинників комфорту під час відпочинку в літню спеку на свіжому повітрі є присутність душу.

На відміну від міських квартир в Конотопі, на дачах існує безліч варіантів для підігріву води, які нам дарують природа та технології. Тому кожен має змогу вибрати для себе найбільш зручний та економічний. Пропонуємо розглянути 5 найпопулярніших на сьогодні способів.

1. Енергія сонця

Таке рішення є ідеальним для нагріву води без додаткових витрат. Тому дерев’яні та цегляні конструкції з баком на даху, призначені для проведення гігієнічних процедур, можна зустріти на багатьох дачних подвір’ях.

Використовуючи чорний бак з пластику можна досить швидко нагріти невеликий об’єм рідини для літнього душу. Чим більша ємність, тим більше часу необхідно для того, щоб сонячні промені прогріли воду. Але й теплою в них вона триматиметься дещо довше.

Мінусом такого способу є те, що від сонця вода нагрівається лише влітку протягом дня. Вночі, в негоду та в холодну пору року такий спосіб не працює.

2. Водонагрівач

Водонагрівач

Електричний бойлер 50 л, встановлений на кухні або у ванній кімнаті забезпечить родину гарячою водою для прийняття душу та інших господарчих потреб. Прилад займає небагато місця, він простий в установці та досить економічний. Завдяки сучасним технологіям можна отримати на 15% більше рідини з комфортною температурою, адже в таких електроприладах змішування холодних та гарячих шарів зводиться до мінімуму.

3. Котел

Електричний або газовий прилад потрібен тим, хто мешкає в заміському будинку на постійній основі. Він зігріє воду, забезпечить весь дім автономним опаленням. Але встановлення котла потребує отримання дозволів від відповідних інстанцій, професійного підключення, а іноді й підведення газу до оселі. Та й сам прилад обходиться недешево. Тому чи варто заморочуватись з його встановленням тим, хто проживає на дачі тільки в літній період?

4. Сонячні панелі

Сучасний спосіб використання сонячної енергії дозволяє нагрівати воду та зігрівати оселю протягом року, частково компенсуючи витрати на опалення. Зазвичай панелі встановлюються на стінах або на даху. Акумулюючись в них, тепло направляється до накопичувальної ємності.

Мінусом такого варіанту є те, що вигоду відчувають лише ті, хто мешкає в дачному будинку більшу частину року, а не тільки влітку або в вихідні. Тобто, чим більше ви використовуєте електроенергії, тим вигіднішим буде встановлення сонячних батарей.

5. Компостний водонагрівач

Тема безвідходного виробництва та максимально корисного використання природних ресурсів без шкоди для екології є досить популярною. Власники приватних садиб та дачних ділянок, зацікавлені нею, можуть використовувати компостний нагрівач каталітичного типу. Для цього знадобиться великий ящик для компосту, куди буде складатись скошена трава. Сировина заливається водою, втрамбовується, а під час гниття виділяє велику кількість тепла, якого достатньо для нагріву рідини.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: