Взяття на військовий облік буде обов’язковим лише для однієї професії жінок

Війна | 16:40, 4.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

Уряд на рік відтермінував ухвалення законопроєкту про взяття на облік жінок. Передбачається, що призов для жінок буде добровільним, однак для медикинь – обов’язковим.

До 1 жовтня в Україні планували затвердити процедуру, за якою жінки мали б ставати на військовий облік. Однак 6 вересня міністр оборони Резніков підписав наказ, у якому переніс ухвалення цього рішення аж до 1 жовтня 2023 року. Про це повідомляє 24 канал.

Для яких професій ставання на облік буде обов’язковим

Член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони Федір Веніславський заявив, що жінки за цим законопроєктом зможуть ставати на військовий облік, лише якщо в них буде власне бажання. Хоча під час обговорення у комітеті були пропозиції про те, аби зробити цей військовий облік обов’язковим.

Загалом Веніславський пропонує закріпити це у вигляді права, однак жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, зобов’язати стати на облік.

Щоб це рішення набуло чинності, потрібно змінити одну з частин статті закону “Про військовий обов’язок і військову службу”. Відповідний для цього законопроєкт зареєстрували наприкінці грудня 2021 року.

Чи буде покарання для тих, хто не стане на облік

Адвокатка обʼєднання “Лещенко, Дорошенко і партнери” Лідія Карплюк прокоментувала закріплення в законодавстві покарань, у разі якщо жінка відмовиться ставати на військовий облік. За її словами, жодних обмежень, притягнення до кримінальної чи адміністративної відповідальності поки не передбачено.

Однак невідомо, чи це діятиме для жінок, що мають медичну спеціальність та змушені будуть в обов’язковому порядку з’являтися у територіальні центри комплектації.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: