Вводиться заборона на вилов риби у зимувальних ямах: де не можна ловити рибу у Конотопському районі

Інформація, Офіційно | 19:44, 27.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині з 1 листопада вводиться заборона на вилов риби у зимувальних ямах. Таку новину повідомляє Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області.

«З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям», – йдеться у повідомленні.

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області визначено перелік зимувальних ям на період зимівлі 2022-2023 років та з 1 листопада до початку весняно-літньої нерестового періоду у 2023 році встановлена заборона на вилов водних біоресурсів.

На території Конотопського району зимувальні ями знаходяться:

  1. Акваторія р. Сейм від мосту біля с. Лисогубівка Попівської сільської територіальної громади Конотопського району, вгору по течії 500м;
  1. Акваторія водосховища Ромен від греблі вгору 500 м до с. Нехаївка Конотопського району.

Повідомляється, що риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

«Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися встановленої заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. У разі виявлення порушень – особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з нормами чинного законодавства. При виявленні незаконного вилову риби терміново повідомляйте на «гарячу лінію» Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570, (0542) 77-17-15», – інформує Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: