Всесезонна гума: особливості, переваги та недоліки
Поділитися в
Копіювати посилання

Бажаючи заощадити на заміні гуми відповідно сезону, деякі автовласники віддають перевагу всесезонним моделям, вважаючи, що вони забезпечують комфортне водіння за будь-якої погоди. Проте у властивостях таких покришок та їх призначенні прагнуть розібратися не всі. Чи варто всесезонні шини купити та коли доцільне їх використання — детально розкажемо далі.
Що таке всесезонна гума?
Всесезонні шини вважають універсальними, оскільки вони поєднують в собі властивості зимової та літньої гуми. Для цього до складу додають спеціальні присадки, котрі дозволяють покришкам залишатися твердими за плюсових температур та бути достатньо м’якими під час невеликого морозу.
Температурний діапазон, за якого виробники рекомендують використання таких шин — від +7 до -5 °C. Всесезонна гума відрізняється від зимової меншою висотою протектора, проте вона має велику кількість ламелей, які добре відводять воду від плями контакту з дорожнім покриттям.
Найважливіша перевага всесезонної гуми — економія. Такі покришки коштують значно дешевше, ніж зимові, а використовуючи їх протягом всього року, можна додатково заощадити на придбанні ще одного комплекту. До інших переваг відносять:
- економію простору — особливо важливо у невеликих гаражах, де немає можливості розміщення двох пар шин;
- зменшений рівень шуму — за цим показником «всесезонка» значно комфортніша за зимову гуму;
- різноманітність моделей — можна вибрати ту, яка підійде для будь-якого виду транспортного засобу.
Проте асортимент всесезонних шин значно менший, ніж зимових та літніх. Це пов’язано з недостатньою популярністю, адже підходять вони не для всіх водіїв та умов експлуатації.
Коли використання «всесезонки» недоцільне?
Насамперед потрібно враховувати клімат вашого регіону проживання. Всесезонна гума підходить для м’якого клімату — з помірно високою температурою влітку та невеликим морозом взимку. На надто гарячому асфальті такі покришки будуть «плисти», а за сильного морозу не можуть забезпечити гарне зчеплення через мінімальні показники м’якості.
Недоліки всесезонної гуми:
- неможливість швидкісної їзди в мороз та спеку;
- не можна використовувати їх для поїздок по бездоріжжю за поганих погодних умов;
- через експлуатацію протягом року гума зношується швидше;
- часті перепади температури є руйнівними для покришок.
Обираючи всесезонні шини, варто віддати перевагу товарам відомих виробників. Якісна «всесезонка» стане гарним вибором для водіїв зі спокійною манерою їзди міськими дорогами.
Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Підписуйтесь на нас у Telegram
Реклама