Відзавтра конотопців мають обслуговувати виключно українською мовою

Суспільство | 15:20, 15.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Відзавтра, з 16 січня, усі заклади сфери обслуговування ( в тому числі інтернет-магазини, ресторани і кав’ярні, спортзали, кіно і т.п.) мають перейти на українську мову. Це – одна із норм Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Незалежно від форми власності, всі надавачі послуг, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою. Лише на прохання відвідувача обслуговувати його можна іншою мовою.

Українською має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, квитках, меню.

Вимога щодо обслуговування державною мовою стосується не лише сфери торгівлі. Вона не обходить також освітні послуги (у т.ч. гуртки і секції), медичне обслуговування, надання соціальних послуг тощо.

Але норма про державну мову не стосується торговельних марок – їх можна використовувати у тому виді, в якому їх зареєстрували, наприклад, англійською або російською.

У разі порушення вимог статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, люди можуть поскаржитися мовному омбудсменові на поштову адреса: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; або на e-mail: kremin@kmu.gov.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: