Відповіді на поширені питання про новий тариф на електроенергію для населення

Актуально, ВАЖЛИВО! | 18:00, 19.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Кабінет Міністрів України затвердив фіксований тариф на електроенергію для населення і скасував пільгову ціну  90 копійок за кВт/год на перші 100 кіловатНові рахунки жителі Сумської області отримають у лютому. “ЕНЕРА СУМИ” пояснює, які зміни відбулися та на кого вони вплинуть.

  1. Який тариф на електроенергію для населення діє з 1 січня 2021 року?

Постанова НКРЕКП № 220 “Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню” втратила чинність. Пільговий тариф – 90 копійок при споживанні до 100 кВт∙год/місяць застосовуватися не буде.

28 грудня 2020 року Постановою Кабінету Міністрів України №1325 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 483 від 5 червня 2019 року” для всіх жителів України встановлено фіксовану ціну на електроенергію – 1,68 грн за 1 кВт∙год незалежно від обсягу споживання.

Наприклад, якщо раніше ви споживали 165 кВт∙год за місяць, то за світло сплачували близько 200 гривень. Використавши такий же обсяг електроенергії у січні, отримаєте рахунок на 277 гривень.

  1. Кого стосуються тарифні зміни?

Насамперед підвищення вартості електроенергії відчують на собі споживачі, які користувалися пільговим тарифом. Наприклад, ціна електроенергії для багатодітних родин становила 90 копійок за кВт*год незалежно від обсягу споживання. Сім’я, яка в грудні використала 250 кВт*год на 225 гривень, за таку ж кількість електроенергії, спожитої в січні, сплатить 420 гривень. Це майже на 45% більше, ніж у попередньому місяці.

Власники негазифікованих будинків і житла, обладнаного електропаленням в опалювальний період платили по 90 копійок за кіловат, якщо за місяць споживали не більше трьох тисяч. Тобто, раніше за використані 3000 кВт*год споживачі сплачували 2 700 гривень, тепер – 5040 гривень.

За новою ціною сплачуватимуть за електроенергію і гуртожитки, які підпадають під визначення «населення, яке розраховується з енергопостачальною компанією за загальним розрахунковим засобом обліку».

  1. Чи діють тарифи “день/ніч”?

Тарифні коефіцієнти для багатозонних (двозонних та тризонних) приладів обліку залишаються без змін, але застосовуватимуть їх вже до нової ціни. Якщо ваша оселя обладнана, наприклад, двотарифним лічильником, вночі електроенергія буде вдвічі дешевшою.

До слова, ціна на електроенергію для населення не змінювалася із 2017 року. По 1,68 грн за кВт/год побутові споживачі сплачуватимуть до кінця березня. Тариф, що буде застосовуватися після цього періоду, залежить від подальших рішень Кабміну.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: