Відбудеться щорічна науково-практична конференція “Конотопські читання ХІІІ”

Наука | 16:35, 3.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

Вже стало доброю традицією у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім О.М. Лазаревського проведення щорічних «Конотопських читань», результатом яких є збірник наукових праць. Науковий рівень «Конотопських читань» з кожним роком зростає, і все більше науковців беруть участь та діляться своїми дослідженнями. Черговий ХІІІ-й випуск збірника наукових праць є беззаперечним підтвердженням, зазначають у відділі культури Конотопської міської ради.

Значне місце в збірнику займають доповіді, присвячені видатним особам: Т. Г. Шевченку, історику О.М. Лазаревському та його родині, видатному українському фольклористу і етнографу П. О. Кулішу, генералу М. І Драгомирову, видатному бджоляреві П. І. Прокоповичу, жителю міста Конотоп, який першим отримав звання лікаря і вчену ступінь доктора медицини О. С. Сидоровичу, нескореному конотопському бандуристу Миколі Шуляку, інакодумцю Г.З. Фельдману, місцевій поетесі, педагогу О. С. Бездітько, археологічній спадщині І. А. Лисого та ін. Значна частина доповідей присвячена історії міста Конотоп, розвитку фізичної культури та спорт на Конотопщині, Першої української революції, історії залізничної лікарні, музеєзнавству, дослідженню природоохоронної справи та народознавству.

Як і в попередніх збірниках наукових праць Конотопського міського краєзнавчого музею, пропоновані статті відображають результати наукової роботи науковців з різних музеїв та заповідників України: Києва, Сум, Чернігова, Львова, Бердичева, Гомеля, Глухова, Кролевця, Ніжина, Чигирина, Тростянця, Батурина, Путивля та ін.

5 докторів наук, 12 кандидатів наук викладачі, аспіранти, краєзнавці відкривають у своїх роботах нові факти з історії Конотопщини та Лівобережної України. В цьогорічному науковому збірнику представлено 46 робіт, написаних 52 авторами.

 

Джерело: Культура Конотоп

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: