Велотріал

Без категорії | 15:28, 6.10.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Велотріал є однією з дисциплін маунтинбайку, яка полягає у подоланні різних перешкод на велосипеді. Головна умова велотріалу полягає у забороні використання для опори рук, ніг та інших частин тіла. При виконанні всіх прийомів в якості опор можна задіяти лише колеса велосипеда.
Що ж стосується перешкод, то вони можуть бути як штучними, так і природними. Це можуть бути колоди різної товщини, парапети, дошки, а також камені, різні за розміром.
 
Даний вид екстриму зародився в 70-х роках минулого століття в Іспанії, де мототріалісти вирішили створити спеціальні велосипеди, на яких могли б тренуватися діти. Проте з часом велотріал став самостійним видом спорту: він активно розвинувся, в результаті чого почали проводитися змагання.
 
Перші велосипеди для тріалу почала випускати компанія Montesa, яка сьогодні відома як Monty. Головними центрами розвитку цього екстремального виду спорту стали США і Іспанія. Також варто відзначити, що стиль і техніка подолання перешкод у цих країнах суттєво відрізняються.
 
Сьогодні проводиться величезна кількість змагань з велотріалу. Особливо популярний цей спорт в Англії, Франції, Швейцарії, Бельгії та в багатьох інших державах.
 
З часом рівень спортсменів зростає, і встановлюються нові рекорди, наприклад, стрибок з місця через планку, закріплену на висоті 142 сантиметри.
 
Також варто відзначити, що велотріал став основою для так званого стріт-тріалу, суть якого полягає в подоланні перешкод і трюкового катання по місту. Одним з найбільш яскравих спортсменів, що займаються цим видом спорту, є англієць Денні Макаскілл, який вніс чималу лепту в розвиток велотріалу.
 
Окремо варто розповісти про прийомах, які використовуються в цьому виді екстремального спорту. Так звана «крутка» являє собою стрибок з розгону на вертикальне перешкоду. Таку назву прийом отримав через прокручування педалей для виходу на заднє колесо. Подібний стрибок без прокручування педалей називається «Банні-хоп». У цьому прийомі вихід на заднє колесо здійснюється за рахунок ривка велосипеда за кермо.
 
Також одним з базових прийомів є «заїзд». Виконується з невеликого розгону. Спочатку на перешкоду ставиться переднє колесо, а потім – заднє. При цьому гальма не використовуються. Цей прийом вважається більш простим у порівнянні з «кручені» і «Банні-хопом», так як після виконання «заїзду» набагато легше зберегти рівновагу.
 
Крім того, велотріал включає в себе їзду на одному колесі. Прийом «серф» являє собою пересування на задньому колесі без використання педалей, проте використовувати гальма при цьому можна. Якщо ж гальма не застосовувати під час руху, такий вид їзди називається «мануал».
 
Ще пересуватися можна лише на передньому колесі. Якщо при цьому використовувати гальма, прийом буде носити ім'я «Стоппи», а без гальм – «ноуз мануал».
 
Це далеко не всі прийоми, ми постаралися розглянути тільки самі основні. Крім названих, існує кілька різновидів стрибків, які використовуються для подолання різних типів перешкод. В інтернеті можна знайти докладні схеми, що описують виконання прийомів. Також є цілі відеоуроки, де досвідчені спортсмени пояснюють, як виконується той чи інший трюк.
 
Варто відзначити, що велотріал дуже активно розвивається, і з кожним роком шанувальників даного виду екстремального спорту стає все більше.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: