В уряді пояснили, хто з добровольців отримає статус учасника бойових дій

Суспільство | 16:00, 25.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

Відповідно до оновленого законодавства, кожен захисник, який безпосередньо брав участь у бойових діях у складі бригад територіальної оборони і добровольчих формувань територіальних громад, має право отримати статус учасника бойових дій та відповідні соціальні гарантії від держави.

Про це розповіла міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Вона наголосила, що її відомство продовжує активно працювати над оновленням системи соціального захисту воїнів та їхніх родин.

«Коли ухвалювався закон, який надає добровольцям право на отримання статусу УБД з відповідними соціальними гарантіями, ніхто не знав, де розгорнеться театр воєнних дій. Тож це право було надано по усій Україні. Втім, відповідно до порядку надання статусу, отримають його тільки ті, хто брав безпосередню участь у бойових діях», — сказала міністерка.

Вона розповіла, що при Міністерстві ветеранів діятиме комісія за участі представників відомств сектору безпеки та оборони, яка займатиметься цими питаннями.

Оновлене законодавство

15 березня Рада ухвалила закон, за яким добровольці територіальної оборони можуть визнаватися учасниками бойових дій, ветеранами війни або ж особами з інвалідністю внаслідок війни.

Джерело: Громадське

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: