В Україні військовий облік для жінок з жовтня перенесли на січень

Суспільство | 16:44, 22.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Військовий експерт розповів про зміни щодо військово-облікових спеціальностей для жінок. Наразі створюють реєстр жінок-військовозобов’язаних, повідомляє КореспонденТ.

В Україні як у довоєнний час, так і під час війни жінки могли й отримують бойові спеціальності. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Ми вирівняли гендерне право. І сьогодні жінки мають повне право на добровільній основі підписувати контракт і отримувати будь-які військові спеціальності, що дозволяють освоювати їхні фізичні можливості. Механіком-водієм жінка може бути. А от заряджаючим, я, наприклад, дуже сумніваюся, це важка фізична робота (47 кг снаряд)”, – сказав Жданов.

Він також додав, що в Україні жінки служать, а також навчаються у військових училищах. Жданов повідомив, що зараз створюють реєстр жінок-військовозобов’язаних.

“Його створення переносять з 1 жовтня на 1 січня у зв’язку з необхідністю поправок у законі. Зменшено кількість військово-облікових спеціальностей для жінок, була пропозиція зробити їх на добровільній основі. Жінка може ставати на облік, може не ставати. Звичайно, це має давати якісь привілеї та мотивацію для того, щоб жінки ставали на облік”, – додав експерт.

Раніше Міноборони оприлюднило наказ про військовий облік для жінок. Він передбачає, що з 1 жовтня цього року жінки, які мають певні спеціальності та/або професії, братимуться на військовий облік військовозобов’язаних.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: