В Україні шеврони нового зразка

Суспільство | 17:14, 26.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

Людей у військовій формі навколо нас стало набагато більше. І навіть пересічні громадяни вже навчилися розрізняти бійців по нашивках на одязі. Але форма та шеврони в Україні з’явилися не так давно, незважаючи на те, що незалежність ми отримали 30 років тому.

Хто розробляв нові шеврони на військову форму та погони

Після початку АТО стало зрозумілим, що не можна гаяти часу, діяти потрібно терміново. Оперативно зібрали робочу групу з шести чоловік. На них було покладено завдання розробити:

погони
звання
шеврони нового зразка
військову форму
нашивки нагрудні та нарукавні
інші відзнаки
До речі, члени групи «Нові війська», як її назвали, працювали на волонтерських засадах — ніхто з них грошей не отримував. Кожен виконував свою частину самостійно, лише при необхідності збиралися у кафе, обговорювали деталі, ділилися напрацюваннями.

Склад групи був такий:

Гайдукевич Віталій — керівник групи. Історик, телеведучий. Розробляв шеврони нового зразка, погони, звання.
Лєжнєв Олександр — викладач університету Грінченка, художник. Зразки погонів, шевронів — теж його напрацювання.
Руденко Олекса — доцент кафедри КПІ, заслужений художник України, спеціаліст з геральдики. Займався розробкою військової форми. Також у його завдання входили шеврони нового зразка, нашивки, погони.
Чмир Микола — консультант групи по питаннях історії, геральдики.
Подружжя Сопіних, Олексій та Тетяна — дизайнери. Розробляли лекала на шеврони, форму, погони.
Перед цими людьми поставили задачу — перевдягнути бійців ЗСУ. Запровадити нову українську форму та військові шеврони нового зразка. А також — погони та звання. І вони із завданням впоралися.

Шеврони, погони, звання — що змінилося і які основні нововведення
Розробляючи шеврони на військову форму, нашивки, погони, члени групи орієнтувалися на Визвольні змагання 17-21 років минулого століття. На форму та знаки відмінності тих часів. Додали сучасності, запровадили більш зручне кріплення на шеврони. Все зробили і затвердили.

Так, 20 листопада дві тисячі сімнадцятого року Міноборони підписав 606-й наказ, яким затвердив норми та правила носіння одягу та шевронів. Змінилася практично вся військова форма: повсякденна, польова, парадна.

Нарукавні шеврони кріпляться лише на сорочці-поло, кітелі, демисезонній курточці та на польовій формі. Такі шеврони не чіпляють на сорочку, зимову куртку або пальто, на демісезонний плащ.
На обох руках нашивається шеврон «Державний прапор». Це маленький прямокутник розміром 30 на 45 мм Окантовка по кольору повинна співпадати з кольором кітеля. Нашивається цей шеврон під плечовим швом (45 мм вниз).
На правому рукаві, теж під плечовим швом (105 мм вниз), нашивається шеврон, який показує належність до виду чи роду військ.
Нагрудні іменні шеврони та шеврони «Збройні Сили України» місце своєї «дислокації» не змінили. Але на них змінився колір напису — відтепер літери чорні. У ВМС ці зміни не застосовували.

 

 Джерело публікації

Підписуйтесь на нас у Telegram