В Сумах провели громадські слухання щодо вирішення ситуації на ПАТ «Сумське НВО»

 Поділитися

Поділитися в

27 жовтня о 10 годині ранку у стінах Сумської міської ради відбулися громадські слухання стосовно ситуації, яка склалася навколо ПАТ «Сумське НВО». Тема зустрічі «КРИЗОВА СИТУАЦІЯ НА МІСТОУТВОРЮЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВАХ М. СУМИ, РИЗИКИ ДЛЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ М. СУМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ».

Ініціаторами заходу стала незалежна профспілка заводу. Аби слухання відбулися було зібрано 270 підписів, до їх збору долучилася і партія «Основа».

На слухання зібралися понад півсотні сумчан аби продумати детальний план, як вирішити проблему. 40 із них зареєструвалися, аби мати право голосу. Із присутніх обрали головуючого, секретаря та лічильну комісію. Спочатку обговорили усі нагальні проблеми.

«Ситуація навколо заводу кризова. Проблема виникла не днями, а накопичувалася роками. Підприємство не виплачує заробітну плату, не розраховується с постачальниками за газ та електроенергію та не сплачує податки. Ми зібралися аби вирішити цю проблему та скласти детальний план дій» – зазначив ВАЛЕРІЙ ШЕРШЕНЮК – ГОЛОВА ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ.

Голова Сумської обласної організації політичної партії «ОСНОВА» Володимир Мельніченко під час слухань запропонував чіткі кроки, як вирішити проблему:

1. Першочергово необхідно виплатити заробітну плату працівникам. Для цього необхідно скласти графік погашення заборгованості перед людьми.

2. По-друге необхідно реструктуризувати борги, перед постачальниками електроенергії та газу. Виплатити усе відразу підприємство не зможе, тож необхідно вести перемовини із постачальниками і разом узгодити, як частково завод почне виплачувати заборгованість.

3. Не менш важливо зрозуміти, хто довів містоутворююче підприємство до такого стану. Для цього необхідно направити перевірки компетентних органів на завод.

«За» цю пропозицію усі присутні проголосували одноголосно.

«Усі кроки необхідно робити поступово та раціонально. Необхідно вести діалог між владою, керівництвом заводу та постачальниками енергоносіїв, яким заборгували кошти. Не можна забувати про працівників підприємства, треба почати частково виплачувати заборгованість перед ними, бо коли на СНВО прийде замовлення, його буде просто нікому виконувати» – зазначив голова Сумської обласної організації політичної партії «ОСНОВА» Володимир Мельніченко

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: