В одному з найстаріших українських культурних установ Північної Америки знайшли своє почесне місце вироби Кролевецького переборного ткацтва

Культура | 15:36, 25.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Український музей та бібліотека у Стемфорді, Коннектикут, США (Ukrainian Museum and Library of Stamford) є однією з найстаріших українських культурних установ Північної Америки, зазначає Музей Кролевецького ткацтва.

Його колекція почала формуватися ще в 1930-ті рр. Відтоді завдяки роботі музейників та колекціонерів-аматорів, небайдужих представників української діаспори, які віддають до музею родинні реліквії, тут зібрано і представлено унікальні автентичні предмети української культури та побуту, стародруки, твори видатних українських митців, як то Едвард Козак, Яків Гніздовський чи Петро Капшученко.

Музей на чолі з кураторкою Любов’ю Волинець сьогодні є важливим осередком українського культурно-мистецького життя Коннектикуту: проводить виставки та активну просвітницьку роботу (майстер-класи з писанкарства, спеціальні програми для малечі тощо), популяризуючи українську культуру та привертаючи увагу до російсько-української війни, співпрацює з музеями в Україні.

Джерело: Diaspora.ua.

Фото зі сторінки @Ukrainian Museum and Library of Stamford.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: