В Конотопському районі громади перешкоджають створенню нових природних заповідників

Екологія, Природа | 10:29, 8.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Голова облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ наголосив, що таке ставлення до екологічних питань збоку керівництва окремих громад неприпустиме.

Виконуюча обов’язки директора Департаменту захисту довкілля та енергетики облдержадміністрації Ірина КАШПУР повідомила, що є громади, які не підтримують розвиток природно-заповідного фонду області та перешкоджають створенню нових та розширенню діючих об’єктів природо-заповідного фонду. Серед них опинились Новослобідська сільська рада (відмовлено у створенні заказників місцевого значення «Шечикові гори» та «Урочище Монахи» (лист від 31.01.2022), Попівська сільська рада (відмовлено у створенні заказників: «Карабутівський», «Попівський», «Шевченківський» (лист від 17.02.2021); Дубов’язівська селищна рада (відмовлено у створенні заказника місцевого значення «Базилівський» (рішення від 19.03.2021). Також у переліку зазначені  Сумська міська рада (безпідставно відмовлено у створенні заказників місцевого значення «Вакалівські схили» (лист від 21.12.2021) та «Урочище Сонцевиків» (лист від 17.12.2021),  Роменська міська рада (фактично відмовлено у створенні заказника місцевого значення «Діабазовий» (лист від 07.06.2021). Не розглядається Глухівською міською радою питання створення заказника «Щебрівський» (лист від 08.02.2021).

Крім того, надано у приватну власність землі під такими об’єктами природо-заповідного фонду: ландшафтні заказники місцевого значення «Овлаші», «Губарівщина», ботанічні заказники місцевого значення «Грушевський», «Пристайлівський», «Холодниківський», частково – землі Гетьманського національного природного парку.

«Матеріали щодо кожного відомого випадку передано до правоохоронних органів, ведеться слідство, тривають судові процедури», – наголосила Ірина Кашпур.

Голова облдержадміністрації зазначив, що саме від вирішення екологічних питань залежить життя і здоров’я жителів Сумщини не лише сьогодення, а й майбутнього.

«Збільшення природо-заповідного фонду дає можливість зберігати унікальні рослини та тварин, які є в області. Також це впливає і на зміни клімату. І громади мають мислити трішки стратегічніше. Тому не може бути інших варіантів, ніж забезпечення збільшення природоохоронного фонду області», – підкреслив Дмитро Живицький.

Довідково. У 2021 році на Сумщині оголошено 19 нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення на загальній площі 623,84 га. Науковими дослідженнями зазначених територій встановлено значну природоохоронну, пізнавальну, рекреаційну, еколого-освітню та виховну цінність, виявлено знаходження видів рослинного і тваринного світу, що потребують особливої охорони на території Сумської області, занесені до Червоної книги України та міжнародних списків охорони різних рангів.

 

 

 

За інформацією Сумської ОДА

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: