Відверта розмова: як її провести

Без категорії | 17:59, 11.10.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Кожна пара рано чи пізно зіштовхується з потребою обговорити перспективи відносин або які-небудь особисті проблеми, проте як почати цей відверта розмова? Раптом коханий скаже саме те, що ви не готові чути? ТопГород розповість про те, як провести відверту розмову.
 
Серйозний відверту розмову почати завжди складно. Страх перед подібними з'ясуваннями відносин, на думку психологів, пов'язаний з невизначеністю і непередбачуваністю результату. Особливо важко тим парам, які не перебувають у шлюбі і рідко стикалися з подібного роду розмовами. Страх бути незрозумілим, знедоленою або боязнь бурхливої ​​реакції партнера змушують відкладати відверту розмову на потім. Однак рано чи пізно його все одно необхідно почати.
 
Пункт 1: знайти правильні слова
 
На жаль, «коронної» фрази, з якої починався б будь відверта розмова, не існує. Однак є фраза, яка може поставити крапку на обговоренні важливих питань, так і не почавши його: «Нам треба поговорити». Ці слова звучать зловісно, ​​насторожують і схиляють співрозмовника до втечі від обговорення. Велика ймовірність, що позитивного характеру у цієї розмови не буде. Психологи рекомендують не сприймати відверту розмову як останній і найбільш важливий у вашому житті. Підійдіть до нього легше, почніть його з фрази «Давай з тобою обговоримо одну річ» з легкою посмішкою на обличчі. Так ви зможете розташувати до себе співрозмовника і настроїти на позитивну хвилю.
 
Пункт 2: мінімум очікувань
 
Перед тим як вивести на відверту розмову вашу другу половинку, подумайте про те, що ваші очікування від розмови можуть не збігтися з дійсністю. Не варто зациклюватися на своїх інтересах, емоціях, вимогах. Подумайте про те, що всі люди різні, і ваш обранець може сприйняти відверту розмову по-іншому, не так, як ви планували.
 
Пункт 3: чітко і делікатно озвучте бажання і вимоги
 
При обговоренні питання чітко і зрозуміло донесіть до співрозмовника ваші бажання і вимоги. Запитайте у партнера про його бажаннях, дозвольте йому висловити свою думку і свої вимоги. Не варто в усьому погоджуватися з коханим, жертвуючи власною думкою. Висловіть і свою точку зору, залишайтеся собою, тоді партнер поставиться до вас з повагою. Не бійтеся говорити про свої побоювання, щоб співрозмовник зрозумів, що ви відверті з ним, а значить довіряєте йому.
 
Психологи рекомендують при з'ясуванні особистих стосунків уникати вживання займенника «ти». Більше говоріть слова «мені», «мене», «тебе», «я». Фраза «Ти не розумієш мене», або інші подібні, звучить як докір. Краще сказати: «Я бачу, тобі важко зрозуміти мене» або «Я тебе не зрозумію». Більше ймовірності, що саме до цих слів ваш партнер прислухається швидше, а від фраз з використанням «ти» закриється захисної бронею.
 
Коли ведете відверту розмову, не соромтеся перепитати і уточнити, чи правильно ви зрозуміли партнера. Також не забувайте цікавитися тим, чи правильно зрозуміли вас, висловлюватися якомога зрозуміліше, уникайте двозначності.
 
Важливо серйозно підійти до вибору місця, де буде проходити відверту розмову. Краще виберіть нейтральну територію, наприклад, парк, сквер або затишне кафе. Не варто обговорювати проблеми у відносинах ввечері, коли втома забирає всі сили, і після стресових подій, наприклад, іспиту, співбесіди або ділової зустрічі.
 
ТопГород розповів, як краще провести відверту розмову. Прагніть до конструктивного діалогу, тоді ваша розмова пройде з користю, без негативу і принесе результат.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: