Увазі споживачів Сумщини: в Україну надійшло морозиво, в якому виявлено небезпечну речовину – етиленоксид

Споживач | 17:00, 18.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що до Держпродспоживслужби України надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) стосовно виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид в морозиві, що експортувалося з Франціїї (виробник: Mars Wrigley Confectionary France) до України (отримувач: ТОВ «Торгова фірма «РУДЬ», Київська область, 08122).

 Оксид етилену виявлено в стабілізаторі, що використовувався у виробництві морозива TWIX та BOUNTY. Імпортує та здійснює оптовий продаж морозива SNICKERS, TWIX та BOUNTY–
ТОВ «Марс Україна». Дистриб’ютор поінформував Держпродспоживслужбу про те, що, за інформацією виробника морозива, інформаційне повідомлення RASFF стосується лише певного морозива SNICKERS, TWIX та BOUNTY виробленого у партіях до 08.06.2021, а не будь-якого морозива, виробленого фабрикою Mars Wrigley Confectionery France SAS. Морозиво із зазначеним найменуванням, яке міститься у партіях, вироблених 08.06.2021 та після цього, відповідає вимогам ЄС щодо етиленоксиду. ТОВ «Марс Україна» надає перелік безпечної продукції, імпорт якої розпочато дистриб’ютором в серпні 2021 року: морозиво молочне SNICKERS зі смаженим арахісом та карамеллю, вкрите молочношоколадною глазур’ю, маса нетто 48 g(г) – дата виробництва дорівнює або перевищує 09.06.2021, дата «вжити до» дорівнює або перевищує 09.06.2023; морозиво молочне BOUNTY з м’якоттю кокосу, вкрите молочно-шоколадною глазур’ю з хрусткими кокосовими кульками, маса нетто 39.1 g(г) – дата виробництва дорівнює або перевищує 09.06.2021, дата «вжити до» дорівнює або перевищує 09.06.2023; морозиво молочне TWIX з карамеллю та шматочками печива, вкрите молочношоколадною глазур’ю, маса нетто 40 g(г) – дата виробництва дорівнює або перевищує 09.06.2021, дата «вжити до» дорівнює або перевищує 09.06.2023.

В чому полягає небезпека етиленоксиду для здоров’я людини?

 Етиленоксид – хімічна речовина, має дезінфікуючі властивості, використовується для стерилізації медичних інструментів та поверхонь, обробки місць зберігання рослинної продукції. Етиленоксид являється сильною отрутою, на організм людини чинить подразнюючу, сенсибілізуючу (підвищена чутливість організму до алергенів) та наркотичну дію. Хронічний вплив етиленоксиду має мутагенний та канцерогенний ефект.

 Гостре отруєння етиленоксидом супроводжується такими симптомами: легке серцебиття, посмикування м’язів, почервоніння обличчя, головний біль, зниження слуху та ацидоз, блювання, запаморочення, короткочасна втрата свідомості.

Морозиво – улюблені ласощі не лише дітей, а й дорослих

 Будьте уважні при виборі цього продукту, особливо зараз, коли літня спека сприяє популяризації улюблених ласощів, внаслідок чого збільшується вживання морозива, разом з тим зростає кількість та асортимент морозива у торгівельній мережі.

 В Україні діють три національних стандарти на морозиво, якими регламентуються вимоги до його якості та безпечності:

ДСТУ 4733:2007 “Морозиво молочне, вершкове, пломбір. Загальні технічні умови”;

ДСТУ 4734:2007 “Морозиво плодово-ягідне, ароматичне; шербет, лід. Загальні технічні умови”;

ДСТУ 4735:2007 “Морозиво з комбінованим складом сировини. Загальні технічні умови”.

 Зверніть увагу, що морозиво вироблене по ДСТУ 4735:2007 виробники виготовляють з комбінованим складом сировини і випускають із частковою заміною молочної сировини на компоненти рослинного походження (рослинні жири). Взагалі, це збитий та заморожений харчовий продукт, що містить молочні продукти та компоненти немолочного походження, рослинні, тваринні жири або їх суміші в довільних співвідношеннях, згідно з рецептурою, з додаванням необхідних для його виробництва інгредієнтів.

 Повідомляється, що, відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: