У Сумах вчені винайшли їстівну харчову плівку

Наука | 17:01, 26.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно пройшов XV Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії “Золотий каштан”, за результатами якого сумчанки посіли 2 місце у номінації “Технологія відходів та екологія”.
Що зробили?
Ініціатор проєкту та керівник дослідів Дмитро Бідюк. Оксана Мельник та Тетяна Ярмош підготовили наукову роботу в лабораторії Сумського національного аграрного університету, дослідили як буде зберігатися свіжевипечений хліб у новій біорозкладній та звичайній поліетиленовій упаковці. Упаковка зроблена з плівки за новою технологією Food Bio Pack.

Новизна її полягає у тому, що вони використали вітчизняну сировину – неїстівний продукт переробки кукурудзи та розробили технологію для отримання плівки з неї на стандартному промисловому обладнанні методом екструзії з роздувом. Ця плівка водостійка, міцна, прозора та ще й їстівна

Як зберігався хліб?

Вчені випекли хліб та після остигання запакували його у поліетиленову упаковку (що використовується нині для хлібобулочних виробів) та нову біорозкладну. Зберігали за кімнатної температури (+23°С) та у холодильнику (+5°С) 4 доби. Як результат: органолептично різницю між ПЕ та БІОупаковкою вони не побачили, вологість хліба у ПЕ упаковці впала відносно початкової на 9-15%, в БІО – на 11-17% на 4-ту добу (в холодильнику менше, за кімнатної температури більше).

Чому це важливо?
1) У перспективі виробникам харчової продукції можна буде переходити на цю упаковку
2) Вчені вперше використали свою плівку для пакування харчової продукції (а не тільки для отримання пакетів) та науково довели можливість та перспективність заміни синтетичної упаковки.
3) Це стало поштовхом для досліджень зберігання інших харчових продуктів.
4) Ця плівка розкладається за умов домашнього компостування за 40 діб (це теж ми дослідили, але результати потім).
Звичайно що плівка недосконала та ще багато роботи аби доробити її та зробити не гірше за синтетичну.
Попереду науковців чекає виступ на конференції у Києві 12 листопада з результатами…
Джерело: sumy.life

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: