У Сумах презентували третій том серії “Сумщина. Велика спадщина”

Наука, Суспільство | 14:45, 17.01.2020
 Поділитися

Поділитися в

Третій том серії «Сумщина. Велика спадщина» під назвою «Краєзнавство» був презентований в Конгрес-центрі СумДУ.

Як розповів голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег КОРНІЄНКО, який очолив редакторську групу зі створення цієї книги, видання є унікальним, оскільки чи не вперше узагальнено інформацію про істориків, краєзнавців, археологів та етнографів – уродженців тих населених пунктів, які нині входять до складу Сумської області, або тих, чия творчість пов’язана з нашим краєм і стала визначним явищем для України.

Упевнений, що книга не залишить байдужими своїх читачів, оскільки вона дає яскраве уявлення про справжню велич творчої спадщини істориків і краєзнавців нашого краю, надихаючи гордістю за минуле своєї «малої батьківщини» – невід’ємної складової історії Великої України, – говорив він.

Присутнього на презентації історика із Києва Олександра АЛФЬОРОВА вразила книга «Краєзнавство», і весь проєкт в цілому, як змістом, так і дизайном, якістю поліграфії.

Цю книгу хочеться дивитися, нюхати, навіть з’їсти, так вона смачно подана. Її хочеться читати в метро, щоб люди бачили цю красу, – говорив він. – Таку серію книг я не бачив в жодній області, тож Сумщину вважаю лідером в цьому плані.

Читач, який зануриться в подані в книзі тексти, зрозуміє, що спільного з Сумщиною у автора «Історії Русів» Григорія Полетики, архієпископа, історика і богослова XIX Філарета. Які краєзнавчі розвідки залишив для нащадків автор «Чорної ради» Пантелеймон Куліш? Що знає про Охтирський монастир письменник Хома Абищо? Як розбійник Кудіяр був пов’язаний із нашим регіоном. І чимало іншого. Не менш цікавий розділ «Сучасність», де можна знайти багато нового і цікавого про історію нашого краю.

Також в рамках презентації книги «Краєзнавство» Олег Корнієнко продемонстрував унікальну карту Слобідської України XVIII століття, що є дуже детальною і стане цікавим приводом для подальших краєзнавчих розвідок.

Довідково. Серія «Сумщина. Велика спадщина» видається за сприяння облдержадміністрації коштом обласного бюджету. Всі книги проекту «Сумщина. Велика спадщина» – «Образотворче мистецтво», «Поезія» і «Краєзнавство» вийшли завдяки сумському видавництву «Університетська книга». Модератором проекту є журналіст і письменник Євген ПОЛОЖІЙ. Наклад третьої книги «Краєзнавство» – 700 примірників, що розповсюджені по бібліотеках, школах, музеях області.

Також планується створення сайту «Сумщина. Велика Спадщина». Як повідомив Євген Положій, автори проекту хочуть зробити діджеталізацію трьох виданих книг цієї серії, а ще додати матеріали, які за браком місця не змогли увійти до книг. У ініціаторів і ідейних натхненників проекту вже є плани на видання наступних книг – «Красне письменництво», «Музеї», «Театр і кіномистецтво».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: