У Сумах думають, як зберегти конотопську загальноосвітню санаторну школу-інтернат + ФОТО

ВАЖЛИВО!, Місто, Освіта | 14:07, 8.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Комунальний заклад Сумської обласної ради Конотопська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів протягом багатьох років успішно виконував дві найважливіших для забезпечення майбутнього країни соціальні функції: навчання дітей та лікування і профілактику їх захворювання. Завдяки його діяльності у північних регіонах Сумщини було вирішено проблему оздоровлення дітей з легкими формами туберкульозу без відриву від навчання.

Триває перехідний період реформи системи повної загальної середньої освіти, протягом якого кожен начальний заклад має знайти своє місце у нових умовах та забезпечити свою діяльність у відповідності до сучасних критеріїв освіти та фінансування цієї галузі.

Таким чином Комунальний заклад Сумської обласної ради Конотопська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів має пройти трансформацію відповідно до вимог законодавства, а обласна рада як власник має протягом перехідного періоду прийняти відповідальне рішення про визначення статусу навчального закладу, яке забезпечить збереження матеріальної бази та кадрового потенціалу цього закладу, а також максимально захистити інтереси дітей цієї вразливої категорії.

З цією метою за ініціативою голови обласної ради Віктора Федорченка була скликана нарада за участі першого заступника голови обласної ради Олександра Стрельченка та усіх зацікавлених сторін – депутатів обласної та Конотопської районної рад, представників обласної та Конотопської районної державних адміністрацій, Конотопської міської ради.

Учасники наради протягом дискусії обговорювали можливі варіанти досягнення поставленої мети та висловлювали можливі варіанти трансформації навчального закладу, але усі учасники наради  дійшли одностайної думки щодо прийняття рішення з безумовним дотриманням, насамперед, інтересів дітей. Трансформований заклад має забезпечувати на належному рівні надання гарантованих державою соціально важливих послуг: якісну освіту та соціальний захист дітей.

Минулого тижня з робочим візитом до інтернату приїжджали обласні обранці, де з керівником обговорювали можливі варіанти перепрофілювання закладу.

Керівник школи-інтернату Олександр Аптерман наголосив, що з 1963 року, відколи існує інтернат, держава вклала в його розвиток і функціонування 1 млрд грн, тож ліквідувати його буде неприпустимо. Він пообіцяв, що колектив докладе максимум зусиль, і при перепрофілюванні заклад також буде кращим в Україні.

Підтримку цим пропозиціям висловили й очільниця Департаменту освіти та науки Вікторія Гробова, голова постійної депутатської комісії Магомед Галаєв, начальник служби у справах дітей Сумської ОДА Юрій Каліновський, керівники органів місцевого самоврядування міста Конотоп та району.

Дуже добре, що ми сьогодні зібралися на цю нараду всі разом і озвучили проблеми подальшого функціонування закладу з різних напрямків, ‑ зазначив голова обласної ради Віктор Федорченко. – Я впевнений, що ми відпрацюємо алгоритм подальших дій. Але ми повинні розуміти, що у нас дві найголовніші задачі: зберегти заклад і віднайти такий механізм його фінансування, який дозволить ефективно витрачати бюджетні кошти. Поки що ми не готові давати чітку відповідь, проте намагаємося знайти оптимальне рішення.

Підсумовуючи нараду Віктор Федорченко закликав усі структури мобілізуватися, зробити повний аналіз усіх напрямків для роботи закладу і віднайти джерела фінансування та подальшого функціонування закладу.

З метою досягнення цієї мети за ініціативи голо https://ви обласної ради буде створена робоча група, до якої ввійдуть професіонали й практики, та яка у максимально короткі строки має напрацювати пропозиції щодо оптимізації фінансових затрат та запропонувати найкращий варіант вирішення питання. Після детального обговорення депутатами обласної ради буде прийняте остаточне рішення.

Джерело: sorada.gov.ua 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: