У Конотопі змагалися студенти-медики з усієї Сумщини + ФОТО

Конкурс, Освіта | 09:33, 25.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

21 березня на базі Конотопського медичного училища відбулась науково-практична конференція і конкурсне змагання студентських команд серед медичних навчальних закладів області. Захід відбувся за ініціативи Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» з метою удосконалення системи підготовки студентів для роботи в службі екстреної та невідкладної меддопомоги на догоспітальному етапі, відпрацювання ними практичних навичок, а також для підвищення кваліфікації викладачів.

У заході взяли участь директор Конотопського медичного училища Анатолій Косар, заступник директора КЗ СОР «Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Максим Новіков, головний фельдшер Центру Лариса Адаменко, фахівці навчально-тренувального відділу Центру під керівництвом Світлани Березовської.

Зокрема в ході конференції про  «Basic life support – базову підтримку життя» (підготовка до реанімаційних дій та надання першої допомоги нефахівцями – звичайними перехожими, які опинились на місці аварії біля людини з ознаками клінічної смерті) розповів Антон Курило, лікар з медицини невідкладних станів. Про «Advansed life support – розширені реанімаційні заходи» серцево-легеневої реанімації медичними спеціалістами повідомив інструктор Олег Перун.

Потім задля наочного сприйняття і навчання відбулись майстер-класи з BLS – базової підтримки життя за участі інструкторів О.Борисенко, І.Кидик; з ALS – розширених реанімаційних заходів за участі інструкторів С. Березовської, П.Дзюби, А.Курило, О.Лопошук; із забезпечення прохідності дихальних шляхів – О.Перуна, В.Циганенка.

У конкурсі практичної майстерності з серцево-легеневої реанімації у різних вікових групах взяли участь студенти всіх медичних училищ нашої області: дві команди з Конотопського медичного училища, медучилищ з міст Шостка, Суми, Глухова, і три команди з Лебединського медичного училища. За результатами змагань у другому (конотопському) етапі перше місце виборола команда Лебединського медичного училища, друге забезпечила собі команда Конотопського медучилища (на змаганнях першого етапу в Лебедині конотопчани зайняли 1 місце), на третьому місці виявилась команда Шосткинського медучилища.

Усього, враховуючи перші два етапи в Лебедині і Конотопі, заплановано проведення 5 таких конкурсів у містах області, де діють медичні училища. Останній конкурс відбудеться в Глухові, де остаточно й визначиться команда-переможець.

За словами директора Конотопського медучилища Анатолія Косаря, медичні заклади Сумської області зараз не забезпечені в належній кількості медпрацівниками середньої ланки, тому головна мета аналогічних заходів є такою, щоб підготувати фахівців і забезпечити комплектування ними лікувально-профілактичних установ регіону.

Автор Павло Ліхопій

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: