У Конотопі влада, медики та громадськість обговорювали шляхи впровадження медичної реформи

 Поділитися

Поділитися в

Днями у малому залі Конотопської міської ради відбулось засідання Громадської ради з теми «Впровадження медичної реформи в місті Конотопі», у якому взяли участь секретар міської ради Багрянцева О.Ю., представники відділів, управлінь міської ради, завідувач дорослої поліклініки КЗ «Конотопська ЦРЛ ім.ак.М.Давидова» Сутулін В.В., завідувач дорослої поліклініки КЗ «Конотопська міська лікарня» Кладко Л.С. та представники інститутів громадянського суспільства – члени громадської рад.

Про це повідомляє міська рада.

Під час обговорення даного питання лікарі розповіли про шляхи впровадження медичної реформи в місті, про медичні послуги , які будуть надаватися, про процедуру обрання сімейного лікаря, про підписання декларації на обслуговування між пацієнтом і лікарем та інше.

Зокрема, з 2018 року українці самі обиратимуть собі лікаря – терапевта, педіатра, сімейного лікаря.

З ним напряму або через лікарню будуть підписувати договори про намір лікуватися саме у нього. Таким чином зникне прив’язка людей до лікарень за місцем прописки.

Лікаря можна буде вільно змінити.

Лікування у сімейного лікаря, а також базові аналізи будуть безкоштовними.

У 2018 році на одного пацієнта для первинної допомоги держава виділятиме 370 грн, в 2019 – 450 грн.

Досі сума, що виділялася на конкретний заклад, залежала не від кількості хворих та їх потреб, а від фізичних розмірів лікарні (яку треба опалювати, ремонтувати тощо), числа працівників та – головне – кількості ліжко-місць.

Тепер держава виділятиме кошти на кожного пацієнта. Фактично, це змушуватиме лікарів підвищувати кваліфікацію та конкурувати – що тільки на користь в боротьбі за здоров’я пацієнтів.

Якщо у лікаря буде менше пацієнтів, відповідно його зарплата буде меншою.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: