У Конотопі розглянули електронну петицію + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

28 липня, під головувавнням т.в.о. міського голови, першого заступника міського голови Людмили ІГНАТЕНКО, відбулось засідання комісії з розгляду електронних петицій.
Членами комісії у кількості 9 осіб (більшість від загального складу комісії) розглядалася петиція мешканки Кибець І.М. «Про заборону встановлення малих архітектурних форм (МАФів) в центральній частині міста та демонтаж вже встановлених», яка протягом трьох місяців набрала понад 200 підписів (201 підпис), і, згідно чинного законодавства та Порядку розгляду електорнних петицій, затвердженого розпорядженням міського голови, підлягає розгляду на відповідній комісії.
Відбулось обговорення зазначених у петиції вимог, а саме – щодо скасування всіх рішень виконкому, котрі дозволяють встановлення малих архітектурних форм комерційного призначення; щодо демонтажу в центральній частині міста уже існуючих МАФів.
Присутній на комісії головний архітектор міста Василь РОМАНІВ пояснив членам комісії, що дозвіл на розміщення тимчасових споруд на території Конотопської міської територіальної громади надається відповідно до рішення архітектурної комісії при наявності паспорту прив`язки і у відповідності до схеми розміщення тимчасових споруд, яка затверджується рішенням виконавчого комітету. На даний час ця схема є діючою до 2022 року включно.
На засіданні комісії з розгляду електронних петицій були розглянуті пропозиції членів комісії, зокрема Яна ПРИМАКА та Тетяни ГРЕБЕНИК, щодо надання відповідних доручень відділу містобудування та архітектури з підготовки проектів рішень, якими б було можливо тимчасово призупинити видачу дозволів на встановлення МАФів відповідно до діючої схеми до моменту перегляду цієї схеми кваліфікованими фахівцями, враховуючи вимоги даної електоронної петиції.
Головуюча на комісії Л.ІГНАТЕНКО зазначила, що надання таких доручень є перевищенням повноважень даної комісії відповідно до положення про комісію. Завідувачка юридичного сектору Анна КОВАЛЬ надала юридичний коментар щодо питань, які обговорювалися, і підсумувала, що дана комісія розглядає електронні петиції, може підтримати або не підтримати їх, у будь-якому випадку, розгляд електронної петиції виноситься на сесію, і саме депутатським корпусом приймається рішення відповідно до пропозицій та рекомендацій комісії з розгляду електронних петицій. Надання доручень щодо розробки проектів рішень є перевищенням повноважень даної комісії, які чітко визначені положенням про цю комісію, у свою чергу, профільна депутатська комісія може прийняти рішення про винесення чи не винесення проекту рішення на розгляд сесії.
Також було розглянуто пропозицію члена комісії Юрія МАРЧЕНКА щодо здійснення відділом містобудування та архітектури моніторингу з метою виявлення фактів незаконного встановлення МАФів, без дозвільних документів, на території міста та прийняття відповідних управлінських рішень. За підсумками голосування з розгляду електронної петиції Кибець І.М., більшістю голосів членів комісії не підтримано дану електронну петицію. Електронна петиція буде розглянута на засіданні сесії міської ради з урахуванням пропозицій комісії з розгляду електронних петицій.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: