У Конотопі рекордсмен України Валерій Пастушенко безоплатно тренує дітей-переселенців

Суспільство | 11:06, 28.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

Тричі на тиждень у Конотопському ліцеї № 2 збираються позайматися паркуром діти, які з родинами були вимушені переїхати до міста у зв’язку з війною. Проводить заняття з власної ініціативи та безоплатно рекордсмен України Валерій Пастушенко. При цьому, говорить, має і інші захоплення, якими поділився з кореспондентами Суспільного.

Всі заняття у місцевому ліцеї №2, де створений Центр підтримки вимушено переміщених осіб, говорить Валерій Пастушенко, проводить з власної ініціативи та безоплатно: “Я тут недалеко живу. Як дізнався одразу запропонував свою допомогу, чому ні. Дітям треба займатись, тим більш в такий час. Якщо сидіти вдома не розвиватись, то буде тільки животик. Я вважаю, вести здоровий спосіб життя – це дуже чудово”.

Сам Валерій почав займається паркуром 17 років тому. А у 2013-му став рекордсменом України виконавши 37 кульбітів за 41 секунду. Нині, говорить Валерій, кульбіти виконує рідко, але за потреби – особистий рекорд повторить.

Окрім занять спортом чоловік опанував ще й професію ювеліра, яка, говорить, також займає багато часу: “Це називається “лисячий хвіст” дуже важке плетіння і різного діаметру. Це особисто я – ручна робота. У мене у знайомого батько займається і я тренував його дитину і вони запропонували навчитись. Я роки два-три вчився і тепер займаюся”.

Долучитися до безоплатних занять можуть усі охочі переселенці, говорить тренер. Серед них — 10-річна Юля, яка з рідними переїхала до Конотопа з Харкова у жовтні минулого року. Дівчина розповіла: “Було щось типу гімнастики, але там не було такого крутого, як на паркурі. А коли я приїхала в Конотоп спочатку мені не сподобалось, а коли я походила вже сподобалось. Я навіть на першому занятті губу поранила, в мене історія була крута, тому мені подобається”.

Зараз він кожне заняття не пропускає, йому дуже подобається. Кожного разу щось новеньке. Тренер так складає їм програми, що дітям дуже цікаво”, — розповіла мама учня, який тренується у Валерія.

В основному на заняття паркуром до Валерія приходять діти від 5 до 13 років. Мені дуже подобається, коли діти приходять, не вміють навіть перекид робити, а проходить місяць-два, вони вже рухливі, вони вже починають самі елементи придумувати”, — говорить тренер.

Нині, говорить Валерій, мріє про те, аби його учні мали можливість вільно подорожувати усіма містами України на змагання.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: