У Конотопі презентували збірку “ІХ Конотопські читання”

Історія | 13:43, 19.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

18 грудня 2020 року у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім. О.М.Лазаревського відбулась презентація збірника наукових праць «XІ Конотопські читання».
Щорічно на базі музею проводиться краєзнавча конференція «Конотопські читання» та видається збірник наукових праць за результатами її проведення. Цього року ситуація з пандемією не дала змоги провести конференцію у реальному часі, але все таки науковці – учасники конференції надіслали свої статті, та ХІ-й випуск збірника наукових праць «Конотопські читання» сьогодні побачив світ. Він висвітлює історію Конотопщини та Лівобережної України. Значне місце в збірнику займають доповіді, присвячені видатним особам: Тарасу Шевченку, історику Олександру Лазаревському та його родині, генералу Михайлу Драгомирову, художнику Миколі Стороженку, художнику-архітектору Андрію Нікітіну, автору перших медичних новобудов міста Конотоп, Олександру Потебні, відомому соціолінгвісту, конотопським військовим та лікарям різних років. Значна частина доповідей присвячена подія Першої української революції, історії залізничної лікарні, метеорології, музеєзнавству, дослідженню природоохоронної справи, народознавству, сакральному мистецтву та ін. В 2020 році в науковому збірнику представлено 58 робіт, написаних 64 авторами.
Директор Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Наталія Верба привітала присутніх під час презентації та учасників ХІ Конотопських читань з виходом чергового збірника наукових праць.
З привітальним словом до присутніх звернулися начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко, депутат Конотопської міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, духовності, сім’ї та молоді, фізичної культури та спорту, засобів масової інформації, соціального захисту населення, праці, охорони здоров’я, материнства і дитинства Конотопської міської ради Тетяна Гребеник, депутат 7-го скликання Конотопської міської ради Інна Пащенко, які подякували науковцям за їх щоденну працю та участь у створенні збірника «ХІ Конотопських читань».
Музичним подарунком для присутніх на заході стала пісня «Про Конотоп» у виконанні автора Миколи Півня.
По закінченні заходу науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Шаміль Акічев запросив присутніх на екскурсію по виставці скульптора Олексія Леонова «За покликом серця».
Щиро вдячні всім учасникам ХІ-х Конотопських читань за вагомий внесок у вивчення історичного минулого нашого краю, дякуємо за публікації краєзнавців та науковців про цікаві та невідомі факти з історії Конотопщини.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: