У Конотопі планують зведення поста для моніторингу якості повітря

Екологія | 17:49, 9.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

Програма держмоніторингу в галузі охорони атмосферного повітря зони «Сумська» на 2022-2026 роки передбачає створення в області постів спостережень за станом атмосферного повітря.

Про це зазначила заступник голови обласної військової адміністрації Олена БОЙКО під час засідання комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря

За її словами, через війну і неможливість фінансування даних видатків в умовах воєнного стану дані проекти зі створення постів довелося відтермінувати. Проте їх актуальність залишається.

«Війна вкрала у нас не лише рік мирного життя, а й завадила реалізації ряду важливих і прогресивних проектів на Сумщині. Зокрема, розроблена і затверджена Програма державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря зони «Сумська» на 2022-2026 роки містила комплекс заходів, спрямованих на запровадження нової системи моніторингу якості атмосферного повітря. Так, за кошти обласного спецфонду у співфінансуванні з місцевими бюджетами Програмою передбачалося, починаючи із 2022 року, створення у Конотопі, Охтирці та Лебедині 3 індикативних постів спостережень за станом атмосферного повітря, а також розроблення ПКД для встановлення ще 1 стаціонарного поста в Шостці», – розповіла вона.

Тож на засіданні комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря присутні скорегували нові терміни реалізації проектів та опрацювали питання співфінансування із громадами.

«Кошти на спецфондах громад, передбачені на природоохоронні заходи, є. Наразі маємо зворотній зв’язок і порозуміння із Конотопом та Шосткою, які виявили готовність до співфінансування. Звернулися до інших громад стосовно їх позиції. Тож сподіваємося, в цьому році розпочнемо зведення постів, тим самим зробимо ще один крок до збереження навколишнього середовища», – наголосила Олена Бойко.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: