У Конотопі планують змінити дату відзначення Дня міста. Коли доречніше святкувати, запитають у містян

 Поділитися

Поділитися в

День міста Конотоп прийнято святкувати 6 вересня. Однак дату святкування варто змінити на День жалоби за загиблими у роки Другої світової війни, зазначив міський голова Артем Семеніхін.

«День міста, що ми святкуємо 6 вересня, дата пов’язана насправді з трагедією. Ви знаєте, німецькі загарбники відійшли з міста Конотоп за 2 дні до того, як червоні окупанти намагалися захопити місто. І тоді по місту було нанесено артилерійські удари. Загинуло значно більше людей ніж за час окупації Конотопа німецькими загарбниками. Тому це буде пропонуватися як день трауру по всім мешканцям Конотопа, які загинули. А святкування Дня міста пропонуємо перенести на інший день», – зазначив під час засідання виконкому міський голова Артем Семеніхін.

Про це говорили і на засіданні робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Конотопській міській раді, яке відбулося 21 липня.

«Робочою групою, у складі якої історики, краєзнавці, представники громадськості міста, запропоновано розглянути кілька варіантів  визначення такої дати: вона може бути пов’язана з перемогою над московитами в Конотопській битві в липні 1659 року, або ж з першою письмовою згадкою про Конотоп, що  зафіксована жовтнем 1634 року», – повідомлять у Конотопській міській раді.

Думка містян з цього питання буде врахована шляхом проведення громадського обговорення через електронне опитування.

 

 

 

За інформацією Конотопської міськради

Підписуйтесь на нас у Telegram