У Конотопі підприємців просять підтримувати громаду та вчасно сплачувати податки

Економіка, Фінанси | 11:00, 20.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

В умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та безперервне виконання місцевих бюджетів. Органи місцевого самоврядування повинні мати у своєму розпорядженні достатні фінансові ресурси для забезпечення комфортного проживання громадян, надання їм якісних адміністративних, освітніх, соціальних та багатьох інших послуг, зазначають у
Фінансовому управлінні Конотопської міської ради.

“В цей нелегкий час спільними зусиллями платників податків було забезпечено за І півріччя поточного року надходження до загального фонду доходної частини бюджету громади власних доходів в сумі 237,9 млн.грн. Основними джерелами наповнення бюджету громади стали: податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, акцизний податок, земельний податок та орендна плата за землю, податок на нерухоме майн. Зокрема, частка ПДФО у загальній сумі власних доходів становить 81,6%, єдиного податку – 10,3%, плати за землю – 3,1%, акцизного податку – 2,8%, податку на нерухомість – 1%”, – повідомляють на сторінці фінансового управління.

У міськраді дякують тим платникам, які відповідально ставляться до своєчасності розрахунків з бюджетом, незважаючи на складність умов ведення діяльності у період, коли в країні війна.

“Однак, на жаль, не всі платники сумлінно відносяться до виконання свого обов’язку зі сплати податків. Так, станом на 1 червня 2022 року податкова заборгованість до бюджету Конотопської міської ТГ по платі за землю становить 12,1 млн.грн., єдиному податку – 3,8 млн.грн., податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 2,3 млн.грн”, – йдеться у дописі.

У фінансовому управлінні зауважують, що в Конотопській міській громаді наразі ситуація така, що дозволяє вести бізнес, а відтак і своєчасно сплачувати податки.

Відповідно до змін, внесених у перехідні положення Податкового кодексу, від фінансової відповідальності звільняються саме ті платники податків, які через війну дійсно не можуть виконати податкові зобов’язання. Тому тим платникам податків, які мають можливість здійснювати свою діяльність, краще все-таки сплачувати податки до бюджету.

“Звертаємось до всіх представників Конотопської бізнес-спільноти! Сьогодні кожен з нас боєць: хто на фронті зі зброєю в руках, а хто в тилу, як ми з вами. І головне наше завдання – це забезпечити економічний розвиток громади і держави. Давайте добросовісно виконувати податкові обов’язки. Так ми зможемо забезпечити фінансування військових та соціальних потреб і у такий спосіб наблизити перемогу. Будьте свідомими громадянами та впевнено тримайте економічний фронт нашої держави”,- зазначають у 
Фінансовому управлінні Конотопської міської ради.

Джерело: Фінансове управління Конотопської міської ради

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: