У Конотопі перевірили рівень радіації та якість води

Споживач | 15:15, 6.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Фахівцями Конотопського районного відділу Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», на період військового стану та у зв’язку з можливою загрозою радіоактивного забруднення територій, збільшено проведення дозиметричних вимірів гама – фону по місту та в контрольній точці (вул. Садова) та на територіях навчальних закладів – ДНЗ № 5 «Сніжок», НВК «Казка», ЗОШ № 5, ДНЗ № 11 «Вітерець», ДНЗ № 4 «Сонечко», ДНЗ № 8 «Волошка», Конотопський дитячий будинок – інтернат, повідомили у Конотопській міській раді.

Всього проведено 762 виміри. У всіх випадках гама – фон складав у межах 0,12-0,17 мкЗв/год, що відповідає нормативним показникам по Сумській області.

Також протягом 2022 року,  Конотопський районний відділ ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» посилив лабораторний контроль за якістю питної води комунального водогону КП ВУВКГ, як у порядку соціально-гігієнічного моніторингу , так і виробничий контроль згідно заключених угод.

За 8 міс. 2022 року із джерел централізованого водопостачання КП ВУВКГ досліджено на відповідність гігієнічним нормативам за санітарно-хімічним показниками 450 проб питної води, з них не відповідали гігієнічним нормативам ДСанПіН 2.2.4 – 171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» – 3 проби води (2 проби по забарвленості та 1 проба по забарвленості та каламутності) або 0,66%.

За мікробіологічними показниками із  453 досліджених проб питної води невідповідних санітарним вимогам проб не було виявлено.

По незадовільним результатам досліджень води питної направлялись листи керівнику КП ВУВКГ щодо вжиття заходів по приведенню якості питної води до вимог ДСанПіН 2.2.4 – 171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: