У Конотопі молодь слухала лекцію “У жорнах репресій” + ФОТО

Суспільство | 10:09, 17.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

14 травня 2021 року в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського відбувся цикл лекцій «У жорнах репресій» приурочений до Дня пам’яті жертв політичних репресій. На лекції завітали студенти Конотопського медичного фахового коледжу та військовий оркестр 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського.
Науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Шаміль Акічев розповів слухачам хронологію подій та згадав ім’я конотопців, які стали жертвами політичних репресій. Присутні переглянули відеофрагмент «Великий терор в Україні в 1937-1938 роках». На закінчення заходу слухачі вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та ознайомилися з матеріалами міні-виставки «Людської пам’яті мости».
Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.
Святий обов’язок кожного українця – гідне вшанування пам’яті жертв Великого терору, адже без цього просто неможливе виховання молодого покоління, якому Долею визначено зробити крок у омріяне майбутнє, засноване на ідеалах гуманізму та толерантності, у майбутнє, в якому ніколи не повторяться страшні події минулого…

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: