У Конотопі мобільна група поліції перевірила кривдників

Поліція, Суспільство | 15:39, 22.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

З початку травня поточного року в місті Конотоп запрацювала мобільна група реагування на факти домашнього насильства. Основним її завданням є своєчасне реагування на факти домашнього насильства, профілактична робота, надання допомоги постраждалим особам та винесення термінових заборонних приписів.
Домашнє насильство – це злочин, але він підпадає під особливу категорію і потребує особливих підходів. Бо часто поліцейські стикаються з такими ситуаціями, що жертва вибачає свого кривдника, сподіваючись на примирення. Але за кожним таким примиренням приходить новий рецидив, і щоразу він загострюється. Коли загострення досягає межі, наслідки можуть буди складнішими: нервові і психічні розлади у потерпілої сторони конфлікту, тілесні ушкодження, і навіть летальні випадки. Саме тому суспільство і поліція мають усвідомлювати, що про домашнє насильство не потрібно мовчати.
Протягом чотирьох місяців працівники групи щодня реагують на сімейні скандали. Не рідко їм доводиться як вирішувати їх мирним шляхом, так і притягувати кривдників до відповідальності. Такі особи взяті на відповідний облік та постійно перевіряються працівниками групи.
Домашнє насильство – це не приватна справа й воно не повинно залишатися за зачиненими дверима. Це – злочин, і кривдник має нести покарання. У разі вчинення факту домашнього насильства ми вживаємо всі необхідні заходи для його припинення, інформуємо жертв про їх права, заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися, виносимо термінові заборонні приписи та складаємо адміністративні протоколи, – розповідає інспектор відділу реагування патрульної поліції Конотопського районного відділу поліції Альона Дем’яненко. – Ми постійно перевіряємо осіб які взяті на облік, як сімейні кривдники, проводимо з ними профілактичні бесіди, спілкуємося з їхніми родинами та близькими. Адже головною лінією нашої роботи є профілактика та протидія прояву домашнього насилля.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: