У Дії українцям пропонують «обрати» дату Різдва

Опитування | 12:00, 25.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

У Дії стартувало опитування про дату святкування Різдва в Україні. Проголосувати в застосунку можна до 30 грудня.

Українці можуть проголосувати за дату святкування Різдва – 25 грудня чи 7 січня. Однак, передбачені й інші варіанти відповіді. Зокрема, українцям запропонували обрати з-поміж чотирьох варіантів:

  • 25 грудня;
  • 7 січня;
  • в обидві дати;
  • не святкую Різдво.

Результати опитування необхідні, аби краще розуміти настрої українців. У Міністерстві культури та інформаційної політики зазначили, що переважна більшість людей у світі святкують Різдво 25 грудня за новим стилем. І лише 6 із 15 православних церков, а також українські греко-католики користуються при цьому юліанським календарем.

“Для України дотримання юліанського календаря є ще свого роду спадщиною Російської імперії, яка відмовилася переходити на григоріанський календар. Проте останнім часом дедалі більше людей переходять на відзначення Різдва 25 грудня разом з християнами світу, а дехто взагалі святкує обидві дати, що дозволено у нас законом,”– підкреслив Ткаченко.

Міністр культури та інформаційної політики закликав проголосувати та привітав українців з прийдешніми святами. Зауважимо, що станом на 16:20 24 грудня в опитуванні вже взяли участь понад 390 тисяч українців.

24 канал

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: