Соціальна програма «Наш край»: страхування медиків Сумщини від коронавірусу

Здоров'я, Медицина | 20:48, 29.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Соціальний проект «Наш край» Благодійного фонду Андрія Деркача «Наше майбутнє» спільно зі страховою компанією «Українська страхова група» передбачає добровільне страхування усіх медпрацівників Сумщини від COVID-19. Кожен застрахований медпрацівник, який захворів на коронавірус отримає страхову виплату 2 500 гривень.

Сімейних лікарів наче взагалі за людей не вважають, ніякого захисту! – обурюється моя співрозмовниця. Вона працює в одній з лікарень Сум, але боїться називати своє ім’я – Я веду прийом хворих, відвідую їх удома, – звідки я знаю, хвора ця людина на коронавірус, чи ні, доки немає результатів аналізу? Є ряд симптомів, при яких необхідно викликати спеціалізовану бригаду «швидкої допомоги” – але ж не всі хворі відчувають саме ці симптоми! Тим більше зараз, коли почався сезон ГРВІ!

Вона бідкається тим, що для сімейних лікарів не передбачено жодного додаткового захисту, окрім звичайної маски. Це все є на «швидкій допомозі», в спеціалізованих стаціонарах, а в звичайних поліклініках чомусь ні.  Лікарку турбує те, що ситуація з COVID-19 погіршується щодня. Протягом доби в Україні виявляють понад три тисячі захворілих. Близько 150 з них – медичні працівники. Досить значна їх кількість і серед тих, хто помирає від ускладнень хвороби.

Те, що медики на сьогодні не захищені від інфекційних хвороб – один з наслідків недолугої  медичної реформи, – відзначає народний депутат України Андрій Деркач. – Її наслідки відчувають на собі більшість українців. Населення не має елементарного доступу до медичних послуг! Знищено санепідслужбу, закриваються ФАПи в селах, не фінансуються скринінгові програми і ліки для пільгових категорій населення, у селах, де немає інтернету, люди не можуть потрапити на прийом до лікаря – але ці проблеми ніхто не вирішує.

Депутат переконаний, що йде імітація роботи, імітація реформ, у той час, як необхідні конкретні дії – у тому числі і для підтримки медиків. Пандемія просто показала ті проблеми у медичній сфері, які нам створювали від імені держави протягом останніх років.

Ми дуже вдячні Андрію Леонідовичу за цю благодійну програму, – говорить головний лікар КНП СОР «Обласна спеціалізована лікарня у м.Глухів» Галина Шуляк. – Наша лікарня є спеціалізованою, вона не входить у перелік закладів, що безпосередньо надають допомогу хворим на COVID-19.  Тому вона лише частково забезпечується засобами індивідуального захисту. Але ж до нас часто привозять важких пацієнтів, включаючи людей, що зловживають наркотиками та алкоголем. Вони входять в групу ризику і можуть бути розповсюджувачами інфекції.

Галина Шуляк переконана, що можливість застрахувати наших працівників від цього захворювання є надважлива. Медзаклад застрахував усіх: і  лікарів, і середній та молодший медичний персонал, а також працівників харчоблоку та бухгалтерії. Колектив щиро вдячний за ініціативу проведення соціальної програми «Наш край». Адже, нарешті згадали про всіх медичних працівників, а не тільки тих, хто працює із захворівшими на короновірус. Медики вважають, що це підхід справжніх господарників: вирішувати питання професійно та комплексно, а не пускати пил у вічі.

До цієї програми з безкоштовного страхування медиків від коронавірусу долучитися можуть як медичні заклади, так і окремі медпрацівники Сумщини.  Потрібно лише подати заявку до Благодійного фонду Андрія Деркача «Наше майбутнє». Всю необхідну інформацію можна одержати за телефоном «гарячої лінії» 0800 601 000.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: