Скільки платитимуть конотопці за полив присадибних ділянок

Суспільство | 17:07, 31.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Враховуючи численні звернення мешканців з вимогою роз’яснити порядок застосування Рішення виконавчого комітету Конотопської міської ради від 12.07.2021р. №119 «Про встановлення норм витрат води на полив присадибних ділянок», КП ВУВКГ підготувало відповіді на найпоширеніші питання.
В першу чергу конкретизуємо чому сума місячного нарахування за полив складатиме 932,40грн.
Рішенням Виконкому встановлено:
– норма води на полив – 6 літрів/добу;
– площа поливної території – 4 сотки (400м²);
Для розрахунку застосовується період – 30 днів (місяць) та затверджений тариф на послуги з централізованого водопостачання – 12,95грн./м³
Сам розрахунок виглядає наступним чином:
6 літрів * 400м² *30днів = 72000літрів на місяць = 72м³
72м³ * 12,95грн. = 932,40грн.
При цьому важливо, що корегуватись може площа поливної території у разі звернення абонента та документального підтвердження ним фактичної площі земельної ділянки за вирахуванням площі забудови (в разі необхідності контролер відділу збуту виходить на місце для контрольної перевірки та замірів), у зв’язку з чим сума нарахування може відповідно змінюватись.
Щодо питання чи можна поливати зі шлангу, якщо оплачувати послуги по новим нормативам.
Ми проаналізували текст самого Рішення та дійшли висновку що дійсно трактування відповідної норми може бути неоднозначним.
Однак, враховуючи логіку та саму мету ініціювання зміни нормативу на полив, а саме: необхідність раціонального використання водних ресурсів та спонукання мешканців приватного сектору до обладнання власних водопровідних вводів лічильниками води (і ні в якому разі не бажання поставити людей в безвихідне становище), повідомляємо, що штрафних санкцій за сам факт здійснення поливу присадибних ділянок зі шлангу чи за допомогою інших подібних засобів без встановлення приладів обліку, до своїх абонентів КП ВУВКГ застосовувати не буде, – йдеться у дописі конотопського водоканалу у мережі Фейсбук.
Штрафні санкції будуть застосовуватись в разі виявлення несанкціонованих, не передбачених технічною документацією та тих, що не перебувають на обліку Водоканалу додаткових точок розбору, а також в разі виявлення відгалуджень водопроводу, що дають можливість споживачу використовувати воду поза обліком встановленого на території домоволодіння лічильника холодної води.
Протягом серпня контролерами відділу збуту КП ВУВКГ буде проводитись комплексна інвентаризація наявних підключень до водопровідного-каналізаційних мереж, в тому числі і з метою уточнення інформації щодо нарахування вартості витрат води на полив присадибних ділянок, садів, городів тощо.
В разі наявності конкретних обставин, що потребують перевірки представниками Водоканалу та можуть об’єктивно вплинути на розмір і порядок здійснення розрахунків за послуги поливу, просимо повідомити про це відділ збуту КП ВУВКГ по телефону (05447)6-61-86, 0685049948 та узгодити час контрольної перевірки.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: