Школярки з Конотопа братимуть участь у Всеукраїнських змаганнях з дебатів

Суспільство | 14:30, 26.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Учениці Конотопської гімназії Софія Янченко  і Анастасія Коломієць  перемогли у Межрегіональних дебатних турнірах німецько-української ініціативи «Молодь дебатує» і вийшли до півфінальних Всеукраїнських змагань які проходитимуть навесні 2022 року.

Змагання проходили в Конотопській гімназії. До участі в турнірі долучилися учні Конотопської спеціалізованої школи № 3, спеціалізованої школи № 9 та Сумської загальноосвітньої школи №20. Школярі дебатували на такі теми:

  • «Чи варто ввести обов’язкове використання велошоломів при пересуванні велосипедом та електросамокатом?» (8-9 класи).
  • «Чи слід скоротити кількість навчальних предметів під час дистанційного навчання?» (10-11 класи).

«Молодь дебатує» — унікальний освітній проєкт в якому учні проводять власні аналітичні дослідження з обраної тематики, зустрічаються з провідними експертами, беруть участь у семінарах та згодом змагаються у дебатах.

Цього року кожен з учасників напередодні дебатних змагань був залучений до навчань з медіаграмотності, в тому числі школярі з Дніпра. Учні відвідали воркшопи за участю німецького режисера-документаліста Маркуса Вельша та журналістки українського інтернет-проєкту «StopFake» Аліни Мосендз. Мета навчань підвищення якості роботи з інформацією, що є ключовим під час підготовки до дебатів. За результатами навчань учні створили власні медіапроєкти.

Про дебати

Учнівські дебати побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років. Сотні тисяч німецьких школярів беруть участь в «Jugend debattiert», а на фінал приходить президент Німеччини. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів її автори вперше дозволили використовувати іноземною мовою в Україні і з 2016 року більше 2000 українських школярів взяли участь в проєкті. Щороку у Всеукраїнському проєкті «Молодь дебатує» беруть участь 70 шкіл в 20 регіонах України.

Основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти «так» чи «ні». Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасникі дебатів. Одне з головних завдань методики — навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень.

Джерело:  Конотоп.City, фото Юлії Стець

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: