Що таке фішинг? Як не стати жертвою фішинг-шахраїв?
Поділитися в
Копіювати посилання

На сайті ЦеКрипто вже неодноразово піднімалася тема скаму, тому в цій статті експерти освітньо-навчальної платформи вирішили розповісти про найпоширеніший вид шахрайства – фішинг. Ймовірно, багато з читачів стикалися з фішингом в інтернеті, і мають деяке уявлення про дане поняття. Однак в цій статті ми прагнемо розповісти про особливості фішингу саме в сфері криптовалют. Бажаєте дізнатися, як не стати жертвою фішинг-шахраїв? Тоді скоріш читайте статтю.
Для шахраїв та хакерів дані користувачів – лакомий шматок. Тому вкрай важливо перевіряти платформу та людей, які отримують від вас персональні дані. Адже саме крадіжка персональних даних – найпоширеніший вид фішингу.
Фішинг – це найпоширеніший спосіб інтернет-шахрайства. Хакери використовують його, щоб отримати доступ до конфіденційної інформації інших людей: їх облікових записів та даних банківських карток.
У криптовалютній сфері фішинг – спрямований на крадіжку інформації, яка зберігається в електронному-гаманці. Зокрема, шахраї цікавляться приватними ключами криптогаманців. Ці ключі – це прямий доступ до коштів користувача. Фішингові шахраї діють за відпрацьованою схемою: закидають «наживку» – лист, повідомлення, посилання на сайт – і намагаються «зловити» довірливих клієнтів. Наприклад, людина може отримати лист, нібито від криптовалютної біржі, в якому буде прохання надати логін та пароль, приватний ключ. Запам’ятайте! Ні один співробітник біржі ніколи не запрошуватиме особисті дані користувачів, так само як і працівники банків не можуть питати пін-код та CVV картки клієнта. Ми регулярно у розділі статті про біткоїн розглядаємо можливі способи обману і шахрайства. Обов’язково читайте їх, щоб убезпечити себе.
Отримуючи лист на пошту варто звертати увагу на наявність орфографічних та пунктуаційних помилок у тексті листа. Якщо вас щось дивує чи насторожує, не полениться зв’язатися із службою підтримки біржі, щоб упевнетися в правдивості листа.
Нерідко фішинг приймає форму контекстних реклам у соціальних мережах. Злочинці вміло налаштовують таргетовану рекламу на користувачів, яким цікаві цифрові активи. Таргет-реклама перенаправляє користувачів на підроблені фішингові ресурсі – шахрайські копії справжніх бірж чи сайтів гаманців. Переходячи за посиланням, користувачу пропонується надати доступ до гаманця. Після надання власних даних, шахраї отримують повний доступ до вашого гаманця, де зберігається криптовалюта.
Ще один вид фішингу – це зламування DNS-серверів. Дана схема передбачає перенаправлення користувачів на копію сайту з офіційного веб-сайту біржі чи гаманця. Однак, зламування DNS-серверів – доволі складний і коштовний спосіб, тому не є таким популярним.
Таким чином, якщо ви не хочете стати жертвою інтернет-злочинців, то треба перевіряти сайти, на які переходите і яким надаєте приватну інформацію. Пам’ятайте, що будь-яке повідомлення, яке ви отримуєте від нового контакту слід ретельно перевіряти. Не натискайте бездумно на посилання – це допоможе зберегти ваші кошти і особисту інформацію. Слідкуйте за новинами стосовно світу криптовалют та дивергенції в трейдінгу та будьте в курсі нових схем обману.
Підписуйтесь на нас у Telegram