Сейм в районі Конотопщини не зазнав екологічного лиха + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

У цьому ми впевнились, здійснивши з інспекторами Сумського рибоохоронного патруля спільний рейд акваторією Сейму в районі села Озаричи та Лисогубівка.

При візуальному огляді мертвої риби виявлено не було, вода мала характерний колір та запах. Натомість, на мілині були помічені чималі косяки малька, якій грівся на сонці.

Поспілкувавшись з місцевими рибалками, ми дізнались, що протягом тижня вони не фіксували мору риби, не помічали інших змін, які би стосувались зміни кольору води, чи появи неприємного запаху.

– Я часто на річці, але не бачив нічого надзвичайного. Риба жива, гарна. Я і по Сейму плавав, і у заплавах, але масового мору жодного разу не спостерігав, – сказав Михайло Федосійович, конотопський рибалка з понад 40-річним стажем.

Рибалка розповів, що річка багата на іхтіофауну. Тут водиться лящ, судак, плоскирка, крснопірка, верховодка, густера, щука…

Головний державний інспектор Сумського рибоохоронного патруля Ігор Кулик зазначив, що масової загибелі водних біоресурсів на річці Сейм не було, зафіксовані лише поодинокі випадки:

– 12 жовтня в акваторії річки Сейм у межах Білопільского та Буринського районів державними інспекторами рибоохоронного патруля було виявлено мутне забарвлення води, характерний органічний запах та подекуди – загибель риби. Але, в Конотопському та Кролевецькому районах подібні випадки взагалі відсутні. Замору риби не відбувалось. Інспектори цілодобово моніторять стан річок.

Рибоохоронний патруль звертається з проханням терміново повідомляти про всі випадки загибелі риби або порушення природоохоронного законодавства. Для цього достатньо зателефонувати за номерами «гарячої лінії»: 096-838-25-17 або (0542) 77-90-13.

Стосовно забруднення Сейму, Державне агентство водних ресурсів України повідомило, що за результатами проб води, відібраних лабораторією РОВР у Сумській області 14 жовтня, вміст основних біогенних речовин не перевищує нормативні значення.

При цьому зазначено, що вміст розчиненого кисню нижче нормативних значень зафіксовано біля села Піски, села Чумакове Буринського району і нижче міста Путивль.

«Низький рівень кисню зафіксовано і у пробах, відібраних у селі Зінове (Путивльский район). Трохи кращі результати були у пробах, відібраних біля Нових Вирок Білопільського району. А ось найнижчий рівень розчиненого кисню (менше 1 мгО2/дм3) зафіксовано у пробі, відібраній в селі Чумакове Буринського району. Якщо говорити простими словами – це означає низьку концентрацію кисню», – повідомляє на офіційному сайті Міністерство екології та природних ресурсів України.

Мінекології зазначає, що забруднювач встановлюється, остаточні результати будуть повідомлені пізніше.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: