Рішення про здорожчання проїзду у громадському транспорті прийняли на засіданні виконкому Конотопської міської ради

 Поділитися

Поділитися в

У вівторок, 14 вересня, під головуванням заступника міського голови Юрія ПАВЛОВА відбулось засідання виконавчого комітету Конотопської міської ради. На розгляд засідання виносилося 8 питань порядку денного. Одноголосно членами виконавчого комітету проголосовані рішення управління соціального захисту населення: про надання допомоги на поховання; про надання дозволу на вчинення правочину та реєстрацію помічника. Доповідачем з даних питань виступила начальниця управління Оксана РОЗАНОВА. Прийняли і рішення служби міської ради у справах дітей (доповідач – начальник служби Алла ДЕМ`ЯНЕНКО): про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування; про покладення обов`язків опікуна над дитиною; про припинення опіки над майном; про затвердження висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини, для її тимчасового виїзду за кордон; про надання дозволів на оформлення договорів дарування, купівлі-продажу, визначення часток.
Третій блок питань від управління економіки Конотопської міської ради оголосила начальниця управління Людмила ГАПЄЄВА. Питання стосовно встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів міським електротранспортом та на міському автомобільному транспорті загального користування викликали жваве обговорення та ряд запитань від членів виконавчого комітету. Зокрема, питання стосувалися можливості відтермінування прийняття цього непопулярного рішення; щодо пільгових перевезень у трамваях та маршрутках міста та відшкодування пільгового перевезення з місцевого бюджету; щодо якості послуг, надаваних перевізниками, і контролю дотримання умов договорів із перевізниками; щодо дотримання встановленого графіку руху маршруток, гігієнічних та санітарних правил у міському автотранспорті під час перевезення пасажирів та щодо встановленння трекерів у маршрутках для можливості відстеження руху транспорту у режимі онлайн для зручності пасажирів.
Як зазначила Л.Гапєєва, необхідність прийняття цього рішення покликане вимогами часу, адже дійсний тариф не покриває витрат перевізників, і вони працюють «в мінус». Тариф не підвищувався з 2018 року, за цей час значно зросла вартість ремонту транспортних засобів, запчастин, у рази підвищилась мінімальна заробітна плата. У зв`язку з нерентабельністю, місцеві перевізники відмовляються від маршрутів, а це призводить до соціальної напруги у громаді. Звісно, за таких умов дотримання графіку руху маршруток є неможливим, тому перевізники обирають часи пік, аби покрити свої витрати на перевезення, а у вечірній час деякі перевізники не виходять на маршрути. За невиконання умов договору, за рішенням суду, договір із перевізником може бути припинено достроково, однак міською владою не використовуються такі механізми впливу через недостатню кількість перевізників і малу конкуренцію. Пристутні на засіданні перевізники погодилися у максимально короткий термін установити трекери у автівках для зручності пасажирів, а управління економіки взяло на себе зобов`язання проконтролювати цей процес. Про пільгове перевезення інформацію надала начальниця управління соціального захисту населення О.Розанова: на даний час по Конотопській громаді обліковується 23000 пільговиків, з міського бюджету відшкодовується вартість пільгових перевезень – близько 11 млн грн виділено для Конотопського трамвайного управління, і це повний обсяг пільгових перевезень, і лише 1 млн 300 тис грн для автоперевізників, що лише у незначній мірі покриває їхні витрати. Як зазначила керуюча справами Любов ДУБОВИК, влада міста і громада мають подякувати перевізникам, що вони все ж таки здійснюють ці пільгові перевезення собі у збиток. Слід додати, що 10 вагонів КП «Конотопське трамвайне управління» облаштовані маршрутними трекерами, забезпечення даної послуги вартує для підприємства близько 140 грн за 1 вагон. Л.Гапєєва запевнила членів виконкому, що у найкоротший термін буде проведено перемовини із відповідним підприємством Шосткинського індустріального парку, яке встановлювало трекери у вагонах трамваїв, на предмет можливості виконання даних робіт по транспортним засобам, які використовуються місцевими автоперевізниками.
Отже, після ретельного обговорення двох проектів рішень із підняття тарифів в громадському транспорті міста, взявши до уваги попередні рішення виконкому за 2018 і 2019 роки щодо встановлення тарифів на перевезення у громадському транспорті, виконавчий комітет проголосував за встановлення з 18.09.2021 вартості проїзду у маршрутках – 8 грн, для учнів проїзд буде коштувати 5 грн, у трамваї проїзд з 18.09.2021 буде складати 5 грн, для учнів – 3 грн.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: