Продовжуємо роботу по очищенню Сумщини від російщини та наслідків колоніального минулого – Дмитро Живицький
Поділитися в
Копіювати посилання

На другому засіданні робочої групи проаналізували, як проходить процес дерусифікації в області і в кожній громаді, обговорили проблемні питання та підготували методичні рекомендації щодо перейменувань, повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.
Наразі по області вже сформовано пропозиції щодо перейменування 1030 об’єктів топоніміки та інших, з них – 9 сіл. Перейменовано – 115. Лідирує Роменська громада, де нові українські назви отримали 72 об’єкта. Поряд з цим у 15 громадах і досі не визначились, як будуть змінювати російські та радянські назви. Глухівська громада подала всього одну пропозицію. Очевидно, що це не відповідає реаліям.
Тростянецька громада звернулась за допомогою у визначенні треба чи не треба перейменовувати ряд об’єктів. Подібні запити надходять і з інших громад.
“Проаналізувавши найактуальніші питання, створили єдині методичні рекомендації щодо дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого, які отримає кожна громада Сумщини. Зупинились також на питанні перейменування закладів освіти. Однозначно, наші школи, коледжі, виші не повинні носити імена радянських діячів. Не може один з найкращих університетів області бути названим на честь сталініста та українофоба Макаренка. Вже надіслав відповідний лист до Міністерства освіти, щоби прибрати його ім’я з назви вишу. І «кадетський корпус» – це не про Україну. З назви Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою цю російську «складову» треба прибирати. Роботи ще багато, але у новий рік плануємо увійти з рідними українськими назвами та іменами, без радянської спадщини і російських маркерів,”- зазначив очільник області.
Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Підписуйтесь на нас у Telegram