Прес-служба Конотопської єпархії дала відповідь міському голові щодо заборони у місті УПЦ МП

Духовність | 23:01, 5.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 5 травня, Прес-служба Конотопської єпархії на своїй сторінці опублікувала різку відповідь міському голові Конотопу Артему Семеніхіну, щодо заборони діяльності на території Конотопської громади УПЦ МП.

Приводимо текст без змін:

Відкритий лист до голови міста Конотоп
Артема Юрійовича Семеніхіна
Шановний пане Артеме! Знаходячись на такій відповідальній посаді як ваша, ви певно знаете що, єдиним джерелом влади в нашій державі є народ. Людина, її життя і здоровья, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Ніхто не може узурпувати державну владу.
Ці положення закріплені в головному законі нашої держави – конституції України.
Тому нагадуємо вам що: в Україні не існує ніякої так званої «Московської Церкви», а є Українська Православна Церква, про це свідчить “Томос – Грамота 27.10.1990 року”. Тобто незалежність Українська Церква отримала навіть раніше ніж наша держава. Українська Православна Церква незалежна та самостійна у своєму управлінні та устрої, це стосується всіх сфер існуваня та реалізації влади у церкві. УПЦ має свій центр управління в місті Киеві – Собор УПЦ та Священний Синод УПЦ які очолює наш предстоятель що носить титул «Блаженніший Митрополит Київський і всієї України».
Нагадуємо, що саме народу вирішувати в яку церкву йому ходити або не ходити взагалі.
Вас обрали головою міста, щоб поліпшити умови життя в ньому, забезпечити соціальну сферу, створити робочі місця та завести інвестиції. А ви замість цього втручаєтесь в справи Церкви та вирішуєте, яка церква правильна, а яка не правильна. Нагадуємо що право на вільне віросповідання закріплене 35 статтею Конституції України і жодна людина не може його порушувати, навіть у стані військового положення. Прийміть пораду – вивчіть основні положення Конституції та принципи ії дії, це полегшить вам перебування на посаді.
Ми наполегливо просимо дослухатися до слів нашого Президента, та не сіяти ворожнечу поміж Українським населенням, тим більше у такий складний час для нашої країни, коли ми тримаючи зброю у руках стоїмо перед лицем нашого ворога, та повинні консолідувати всі сили суспільства у боротьбі із загарбниками. Гинуть наші громадяни не залежно від віку та релігійних уподобань.
А Ви, своїми піардіями працюєте на користь ворога та допомагаєте йому руйнувати нашу державність і нищити наше населення.
Просимо вас, зупиніться будь ласка прямо зараз та почніть працювати на користь славного міста Конотоп та нашої неньки України.
З повагою до вас
Архіепископ Конотопский и Глухівський Роман

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: