Працівники міліції дають поради як не стати жертвою шахрайства

Свято, Суспільство | 12:02, 11.04.2013
 Поділитися

Поділитися в

 

Останнім часом міліцейські сводки все більше і більше насичуються повідомленнями про шахрайства. Найактуальніші з яких пов’язані з «псевдоправоохоронцями». 

Громадянам телефонують зловмисники, представляються працівниками міліції, і, за вирішення питання щодо непритягнення сина або доньки до кримінальної відповідальності, вимагають чималі суми грошей. Як результат – спантеличені родичі перераховують чи віддають в руки злочинців свої заощадження, а потім дізнаються, що стали жертвами безжалісних шахраїв. Тому, щоб не потрапити на «гачок» до таких собі «не чистих на руку правоохоронців» працівники міліції роз’яснюють схеми шахрайств та як їх уникнути.
 
Останнім таким прикладом можна назвати випадок, що стався в Путивльському районі. Там на мобільний 47-річної жінки надійшов дзвоник від її нібито сина. Останній повідомив, що він знаходиться в міліції, а щоб його відпустили, потрібно сплатити чотири з половиною тисячі гривень. Для правдоподібності зловмисники навіть причину затримання вигадали, а саме – вчинення хуліганських дій.
 
Звичайно, що в ту хвилину жінка навіть не подумала перевірити інформацію, а якнайшвидше міркувала де б взяти гроші та визволити сина. Вона виконала всі умови пройдисвітів, які в телефонному режимі розповіли куди їй потрібно перерахувати гроші. А зробивши все, з’ясувала, що син ні в якій бійці участі не приймав й взагалі в той час знаходився в іншому місці. Тож, зрозумівши, що її так підло надурили, жінка звернулась до міліції.
 
В той же день правоохоронці встановили власника картки, куди були перераховані гроші. Нею виявилась жителька іншої області. Перевірка за даним фактом триває. А співробітники міліції обіцяють, що найближчим часом злочин буде розкрито, а винний обов’язково понесе покарання.
 
Та щоб не стати наступною жертвою шахрайства, працівники внутрішніх справ попереджають громадян бути більш розсудливими та уважними. Тим паче убезпечити себе від подібних злочинних посягань в цьому випадку досить реально.
 
По-перше, не впадайте в паніку та не поспішайте виконувати умови аферистів. Ніколи в таких випадках, не називайте ім’я своїх родичів. Натомість запитайте в «співробітника міліції» або в так званого сина прізвище, ім’я та по-батькові, дату його народження. Майже ніколи шахраї зазначеною інформацією не володіють, і ваш номер набрали випадково. Уточніть, в якому саме відділку міліції знаходиться ваш родич, після чого зателефонуйте на «102». Перевірте отриману інформацію. А ще – якомога скоріше передзвоніть тому, хто «потребує вашої допомоги», або людям, які можуть перебувати разом з вашим родичем та підтвердити чи спростувати те, що трапилось. Якщо ж ви чи ваші знайомі потрапили в ситуацію, коли незнайомці представлялись співробітниками правоохоронних органів та вимагали гроші за вирішення якихось питань, негайно телефонуйте в міліцію. Цим ви убезпечите себе від шахраїв, або якщо вимагатель дійсно є співробітником міліції, допоможете очистити органи внутрішніх справ від випадкових людей.
 
Прислухайтеся до порад правоохоронців, а якщо з вами сталася біда, негайно зверніться до найближчого відділення міліції, або телефонуйте на «102».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: